Čuvači a my‎ > ‎

coursing

 "Coursing je pro psy sportovní aktivitou, založenou na bezprostřední touze psa lovit. Běhá se v přirozeném terénu, často s přírodními či uměle dosazenými překážkami s cílem ulovit kořist, která je tažená navijákem a tuto návnadu představuje igelitový střapec. Běhá se na dvě kola a trať je postavena tak, aby psi prokázali nejen svou rychlost, ale zároveň i štvavost, inteligenci, se kterou návnadě různě nadbíhají a kličkují a s tím spojenou i obratnost, odolnost a vytrvalost. Při běhu se hodnotí rychlost, štvavost, inteligence při nadbíhání a spolupráce s dalšími psy ve směčce. "

   
       
   

   

Embed gadget

 


Coursing - přidejte se!
možnost prožít se svým čtyřnohým miláčkem svůj volný čas a protáhnout nejen pejsky, ale i sami sebe. Nemusíte běhat závody, můžete jen využít tréninkových běhů.
Info pro začátečníky http://www.coursingy.cz/pro-zacatecniky/
Coursingové kluby pořádající tréninky, licenční běhy a závody. http://www.nordcoursing.cz/index.php/odkazy
 24.3.2014 >První oficiální coursingový závod - Jarní Kralupy 2014
 I. Čuvačí coursingový team na svém prvním oficiálním bodovacím závodu. Splněný počet tréninků a licenčních běhů k vydání coursingové licence bylo podmínkou k účasti na oficiálních závodech.

       
 
   Byl to očistec! Příšerné počasí a ještě horší organizace. Byli jsme tři, a naši čuvačí mazánci odvedli skvělý výkon, tak aspoň ty medaile jsme měli jasné:-)))))
1.
místo - Armin z Petroupíma ( 182 bodů )
2. místo - Beáta Janin ranč ( 178 bodů )
3. místo - Erin Tatranská perla ( 170 bodů )
 
   Fotogalerie z coursingu


 
 

 08.05.2013 Na vědomost se dává.....!!! První dva čuvači s coursingovou licencí:-)))
   
  Beáta Janin ranč a Armin z Petroupima dnes splnili podmínky pro získání coursingové licence!!!!! Dnešním dnem se z nich stali coursigový závodníci!!!
Erin Tatranská perla splnila dnes dva licenční běhy a zanedlouho se určitě připojí k prvnímu čuvačímu závodnímu teamu k Beátce a k Arminovi.
   

       Coursingový team
     
 
 


 
  Milada a miláček Sofinka
  Armin z Petroupima
  Romča a Erin Tatranská perla
 
 


 
  24.03.2013 
Coursing Jarní Kralupy 2013 - dnes slavíme!!!
První dva čuvači s licenčními běhy.
         
   
   
Zima jak v Rusku, ale stálo to za to!!!
Beáta Janin ranč a Armin z Petroupima dnes splnili 2 licenční běhy. Jeden sólový a jeden párový.
V párovém běhu se projevila Beátčina ctižádost:-)) Přece ten střapec nenechám chlapovi......
Byla to krása... čuvačí rychlost a chytrost je úžasná 
         
   
14.10. 2012
 Erin, Armin z Petroupima a Elinka na tréninku coursingu.
   Erin nezahálela ani v neděli. Coursing jí opravdu baví, je celá natěšená a k neudržení, když vidí střapec. Elinka dostala poslední možnost coursing vyzkoušet. No, dopadlo to ještě hůř než posledně:-)) Elinka sice vyrazila na startu jako když už ví co se po ní chce, ale naše nadšení během 20 metrrů, jestli to vůbec bylo 20 metrů, skončilo, změnila směr a šla si po svém. Po pár dalších metrech přesvědčování, bylo jasné, že vše je zbytečné. Potupně nám byly vráceny peníze za trénink:-)) 
Armin na svém prvním tréninku okamžitě pochopil, že to střapaté se má chytit. A protože je to chlap, nemohl se smířit s porážkou a rozlobeně to dával najevo. Opět hezky strávené dopoledne.
   
   
 
 
 
 Fotky
 
 
 
 
   

10. 9. 2012
 Coursing 8.9. 2012 Staré Ouholice - první trénink čuvačů
   
   Pozvala nás Milada s beardedkama. Proč nevyzkoušet s našimi čuvači něco zcela nového?
Účast: my s Elikou a Beátkou, Romana a Nikča s Erin, Milada s Jardou a beardedky Oueeny a Sofi.

 
Celý výlet na Coursing jsme brali jen jako dobrý nápad, jak strávit hezký den s našimi čuvačími holkami a kamarády. Neočekávali jsme od toho žádný velký úspěch. No, ale jak už to chodí, od čeho nic neočekáváte o to víc jste překvapení. Rozhodně se naši čuvači ostatními plemeny nenechali zahanbit. Beátka s Erin okamžitě pochopili co mají dělat, jen Elinku nechával střapec naprosto klidnou. Beardedka Queeny na tom byla trošku jak Elinka, ale malá Sofi svojí touhu lovit nezapřela:-) Určitě to stojí za vyzkoušení, můžeme tuto aktivitu jen doporučit!!
Video nátáčel kdo měl volné ruce a focení tentokrát převzala Kačka.


   SLOVENSKÝ ČUVAČ
   BEARDED COLLIE
 
 

Embed gadget

 

Embed gadget


 

   
 SPOLEČNÉ FOTO