Čuvači a my‎ > ‎

voda17. 8. 2012
 Voda Jizera 11. 8. 2012 Part II.    
 
 

Na poslední dny prázdnin jsme naplánovali ještě jeden společný den na vodě.

 Malá Skála nás v sobotu ráno "přivítala" zataženou oblohou, mrholením a 13°C :-( No uznejte, lepší počasí jsme si nemohli přát:-)

Někteří nejmenovaní (Rendlíci) účast vzdali, někteří nejmenovaní / Alča / od božího rána látěřili na počasí a litovali svého slibu o účasti na této akci:-))) Ostatní hrdinně dorazili v 9,00 hod. na Žlutou plovárnu.

 

Účastníci :

I.   Petr a Alena - čuvačí vodáci Ferka a Beáta                                                                                                        II.  Katka Rychetská s kolegyní Zuzkou, která na vodě zároveň slavila svátek  –   čuvačí vodák Bessa a vodák Jack        russell Ares                                                                                                                                                  III.  Manželé Šourkovi - čuvačí vodák Ajka                                                                                                            IV. Gábina s dcerou a dvouletým synem Bohouškem, který celou cestu chytal ryby – čuvačí vodák Canto

 Po lehkém občerstvení jsme převzali kanoe a vyjeli nad jez. Část z nás přenesla lodě raději až pod jez. Jez tentokrát sjeli čuvačí vodáci Ferka a Bessa . Jakmile jsme se všichni dostali na vodu, vysvitlo sluníčko a my si užívali nádherného dne.                                                                                                                                           Cesta ubíhala docela rychle a bez "udělání", jenom Gábina si namočila kraťasy při vyprošťování lodi, když uvízli na kameni.V naší posádce převzala sledování nebezpečných kamenů ve vodě Beátka. Alča prostě ve vodě neviděla nic a tak hrozilo nejen najetí na nějaký ten šutr, ale i „udělání se“:-))                                                                               Přesně ve 12.00 hod. nás přivítala Zrcadlová koza, kde jsme lehce pojedli výborné hermelínky se šunkou na grilu. Vlak z Dolánek jel na čas a tak jsme plán dodrželi a ve 14,00 hod. jsme se sešli s nevodníky Brtníky a Rendlíky v pizzerii na Malé Skále. Tam už proběhlo tradiční papání, bumbání a povídání.                                                          Letos už se na vodě nesejdeme.

A tak Ahoooj v červnu 2013 na Zrcadlové koze.    Petr

P.S.                                                                                                                                                                                                                           Plán na rok 2013                                                                                                                                                                                               *pátek příjezd na Kozu, ubytování                                                                                                                                                                         *sobota vlak do Spálova, po vodě zpět na Zrcadlovou kozu (celý den)                                                                                                       *neděle po Jizeře do Svijan a vlakem zpět do Dolánek
 28. 6. 2012
 15.6. - 17.6.2012 I.čuvačí voda - Jizera (Český ráj)


   

Video YouTube

 

 

Ahóóój!!!

Kdo nebyl může litovat :-) Všichni přežili, nikdo se neutopil, nespadl ze skály a mimo jednoho lehkého úžehu vše OK :-)

V pátek jsme se sešli v areálu Zrcadlová koza u Turnova v počtu :                                                                           8 dospělých čuvačářů, 3 mládežnické čuvačářky, 8 čuvačů + 2 fousatky.                                                             Ještě v pátek jsme otestovali kolečkové brusle a večer poseděli v zahradní restauraci Zrcadlové kozy, při poslechu country kapely Bodlák.

Ranní přesun na cca dva kilometry vzdálené nádraží v Dolánkách jsme zvládli na čas. Bohužel ověřené vlakové spojení (přes všechny informační kanály) jelo v jiný čas a vlak byl také i jinak složen :-(                                            Zdržení nebylo zásadní, a tak jsme po příjezdu na Malou skálu vyrazili vzhůru na Pantheon. Někdo na hradu pouze odpočíval, někdo ho i se psy prolezl(doslova) celý. Po návratu na Malou skálu jsme nabrali nové síly v pizzerii PIETRO TOMASSO. 
 
 
 
 
 

Lodě jsme měli připravené nad jezem ( původně měly být pod) a tak nastalo rozhodování kdo pojede a kdo přenese. Odvahu a zkušenost s čuvačem projevil pouze Jarda s Parisem, kteří jez sjeli bez ztráty kytičky a obdrželi zasloužený potlesk. Já s Káčou jsme jeli raději bez psů a jez jsme překonali také bez problémů. Pod jezem bylo málo vody a tak nám projíždějící rafty vytvořily pěknou zácpu. Po překonání této poslední překážky nás čekala již pěkná a klidná jízda dlouhá 9 km. Jako první i jako poslední se "udělali" Katka s Markem, kteří se ale vymlouvali, že jim bylo horko a chtěli se jen osvěžit :-))) Jizera plynula poklidně, příroda v okolí byla nádherná + ideální počasí = Český ráj. Všichni psi zvládli jízdu na lodi obdivuhodně v pohodě, očekával jsem i nějaké vystupování z lodě za jízdy, převrhávání, odmítání vlézt do lodi ( taková divná, vratká věc :-) a ono nic! Všichni si zaslouží pochvalu.

Večer proběhl karetní turnaj v prší, kde taktikou jasně vynikali Vaníci. K dobré náladě nám hrál orchestr, kde se oba muzikanti - kytarista a klávesák překonávali v "cover" verzích známých českých hitů, ale čím bylo později, tím více se nám produkce líbila.

Nedělní ráno bylo ve znamení balení a rozloučení s Vaníky, kteří odjížděli zbohatnout do blízkého lomu na (polo)drahokamy, pod vrchem Kozákov. My ostatní jsme se vydali na výlet do Skalního bludiště Kalich v blízkosti osady Besedice. Pěknou procházku bludištěm a vyhlídkami jsme zakončili, kde jinde než v restauraci. Borůvkové knedlíky a lívance byly perfektní :-)

Zazvonil zvonec a víkendu byl konec :-(

 
   
 
5. 8. 2011
 Ahóóój ! Byli jsme na vodě :-)
   
  Naše posádka - Petr s Ferkou jela Ohři z Lokte přes Karlovy Vary do Vojkovic. Užili jsme si pěkné tři dny, kdy i přes opět katastrofickou předpověď počasí ( která naštěstí nevyšla) vše proběhlo super. Nezmokli jsme :-), z poloviny i svítilo sluníčko a náladu měli všichni výbornou :-) Ferka přes počáteční nedůvěru k lodi nesla svůj úděl statečně a nepanikařila ani na jezech a peřejích.
Večer s chutí odpočívala a to nejraději ve stanu :-)
Tak příští rok Ahóóój !

     
   Video  

Ohře 2011s Ferkou.mp4