Novinky 2014‎ > ‎Novinky 2013‎ > ‎

Novinky 2012

Akce s čuvači:  II. Zimní setkání čuvačů na Benecku 2012 -  Video


 24.12. 2012
Vánoční řádění.........Vrh "F"

   

Embed gadget

 
 22.12. 2012
Předvánoční focení.........

   
   
       
   
   
 

   
   
   
 
             
   
   
  21.12. 2012
Beátka a mimina.

   
   
Nevím jestli se mi to jen zdá, ale mám pocit, že tihle drobečkové dlouho drobečky nebudou.
Je to taková roštácká parta:-) Pomalu se jim otevírají očička a dávají o sobě hlasitě vědět. Ale nejkrásnější s nimi je mazlení.
Čumáčkama nás něžně očichávají a maminka Beátka nás u toho bedlivě hlídá, to abychom je náhodnou nezapomněli vrátit k ostatním:-) 17.12. 2012
Beátka se uzdravuje a mimina jsou jak malí medvídci.
   
 
   
Tak takto to u nás nyní vypadá pořád:-)) Takto se u nás spinká:-))
A některým to móóóóc vyhovuje:-))

Beátce se už daří lépe. Mokvání kůže kolem rány se nám podařilo zastavit. Musíme ale pečlivě dbát na to, aby ke kůži šel stále vzduch. Beátka, tedy pokud zrovna nekojí, leží na zádech a musí mít roztažené packy. Trvělivě snáší veškerou naší péči. I když pochybuji, že by se jí ta neustálá pozice na zádech líbila. Ani v noci nemá klid, 24 hodin je s ní stále někdo vzhůru. Trpělivost se ale vyplácí.

 
   

Prckové si užívají naší pozornosti. Jejich spící pozice jsou naprosto dokonalé. Ani na fotkách nevynikne ta úžasná spící atmosféra. Jsou strašně paličatí, a když se rozhodnou, že něco chtějí jinak než my, zlobí se a snaží se prosadit svou.
Ani Beátka se s nimi nechce dohadovat a tak jim raději spouští mléko 2x za sebou. Jsou to totiž takoví hladovci, že jim jedno krmení nestačí.  

Přidány nové fotky do společné fotogalerie Vrh "F" 15.12. 2012
Beátka se už zase směje!!! Strašák jménem Torze žaludku.
   
   V pondělí po narození štěňátek jsme byli všichni šťastní a spokojení, že máme vše za sebou. Byli jsme po kontrole a věděli jsme, že miminka i Beátka jsou v pořádku. Nic tedy nenaznačovalo, že by mohly nastat nějaké komplikace, i když to člověk nikdy neví.
  Na úterý odpoledne jsme byli  objednaní na odstranění paspárků u štěňátek. Naložili jsme štěnda i s Beátkou, aby doma nezůstala sama a nebála se o svoje mimina.
V 13:30 předal Petr mimina paní doktorce a s Beátkou zůstali v čekárně. Beátce se najednou udělalo špatně, chtělo se jí zvracet, ale nešlo jí to. Petr to přikládal stresu. Šli se tedy spolu projít ven, aby si zkrátili čekání. Beátka se venku jevila lépe. Sice naznačovala zvracení a zalézala do křoví, ale pořád to vypadalo na stres. Bříško se jí začalo trochu nafukovat. Když si v ordinaci přebíral mimina, řekl Petr o problémech Beátky paní doktorce.
 Pak už šlo vše ráz na ráz. RTG potvrdilo podezření na torzi žaludku. Okamžitá operace byla nezbytná!! Během chvíle se zatočil svět.
Petr zůstal v čekárně s pěti miminy. Po "nekonečné" hodině čekání na výsledek operace, vrátili Petrovi a miminům Beátku. Těžko vypovědět co jsme prožívali.
   
   
   
Paní doktorka nám řekla, že je  vše na nejlepší cestě a pokud nenastanou jiné komplikace, tak by Beátka měla být v pořádku. Stalo se v podstatě jak se říká "štěstí v neštěstí".
Fenky mají po porodu roztaženou břišní dutinu, a tím se zvyšuje riziko torze žaludku.
Vznik tohoto onemocnění je následkem určité kombinace událostí a podle všeho, by to asi Beátku jednou potkalo tak i tak.
 Tento problém se vyskytuje především u velkých plemen s hlubokým hrudníkem. Pokud není včas odhalen a adekvátně řešen, dochází během několika málo hodin k úhynu.
Při operaci se žaludek vyprázdní a uvede se zpátky do normální polohy. Pevně se přišije buď k žebrům, nebo k břišní stěně. Tři dny po operaci přetrvává riziko poruchy srdečního rytmu, které může mít za následek až smrt psa. Pokud se rána dobře zahojí, může pes dále vést zcela normální život.
 
 Na klinice jsme se domluvili, že si Beátku odvezeme domů. Celou noc jsme byli vzhůru. Beátka dostávala infúze a bylo jí potřeba hlídat. A nejen to. Mimina byla hladová a mámě nedala chvíli pokoj. Beátka jim i přes všechny její útrapy dopřávala mléko, jen jí bylo třeba zastoupit v další péči. Bříška jsme miminům masírovali po každém krmení. Přikládali jsme je, rovnali, jen aby  Beátku nic nerušilo. Při každém neklidu mezi mrňaty měla snahu se starat, ale  bylo potřeba, aby zůstala v co největším klidu. Noc jsme zvládli a druhý den na kontrole byli všichni spokojení s pooperačním průběhem. Beátka už byla lepší a po příjezdu domů převzala i péči o ty své ratolesti. Asi už se nemohla dívat, jak jsme nešikovní :-)) Přesto jsme ale věděli, že tři dny jsou kritické a tak jsme se dál nepřetržitě střídali v péči o Beátku a mimina.
 Nejhorší máme snad za sebou, ale Beátka potřebuje ještě stále péči. Okolo rány bohužel kůže, díky nalitým strukům mokvá, protože v tom místě nemůže dýchat. Beátka musí dostávat každé dvě - tři hodiny malé porce dietního jídla, aby se žaludek moc nezatěžoval. Mezi touto dobou musí i pít. Nesmí  ale všeho být moc najednou.
 Když si člověk představí co všechno si Beátka musela vytrpět a s jakou trpělivostí to snášela, je to až neuvěřitelné. První den po porodu, náročná operace, deset hodin na infúzi bez jediné známky toho, že by si ji chtěla strhnout, jako když věděla, že tohle prostě musí být. Mateřská zodpovědnost, krmit celou malou smečku a snášet její neurvalost v boji o nejlepší místo.
 
   
 Mimina prospívají a jsou živá až až. Jsou to malí draci.
Když je vidíme jak se perou o místo, pokaždé nás to rozesměje. Všichni jsou malí bojovníci. Vůbec se nedá říct, že by jeden z nich byl odstrkovanější nebo klidnější.
Hádají se u struku a každý si chce prosadit svou.
Focení s nimi bylo taky náročné:-)) Žádný z nich nezůstal chvíli v klidu. Ječeli tak, že i přihlížející mamina se na to nemohla koukat. Snažila se je zachraňovat a kradla mi je:-))
Nyní  je u nás veseleji a snad to bude teď už jen lepší a lepší.
Beátka se na nás už zase směje a tváří se spokojeně. Její utrápená očička jsou pryč.
 11.12. 2012
Děkujeme všem za krásné gratulace k narození štěňátek!!!
Přidány fotky do splolečné fotogalerie Vrh "F"


 10.12. 2012
Rodíme!  první slečna je na světě:-))
Vypadá to na malé mamutíky. Beátce dávají při porodu pěkně zabrat:-( , ale jsou úžasní!!
Ječí a hned od začátku dávají pěkně o sobě vědět. Beátka si ještě s nimi užije. A my také:-)
Beátka teď odpočívá. Zavřela oči a snaží se usnout. Jedním okem, ale stále sleduje ty vrtící bílé kuličky, které má u sebe.
13:20 Tak a teď odpočíváme obě:-) Od rána toho máme obě dost. Navíc Beátka se rozhodla, že když už konečně napadl sníh, tak ať je každý pokřtěný sněhem. Takže chodíme rodit ven:-) Nevím sice jestli se to prckům líbí, takovéhle přivítání na svět, ale jejich maminka se prostě takto rozhodla, a poslouchat se přeci musí né:-)

   8:15  Č  fenečka  608g.  
   10:00  O  fenečka  649g.  
   10:30  M  pejsek  564g.  
   11:30  Ž  fenečka  649g.
 
   12:30  Z  pejsek  588g.  
   
  18:00 Jsme doma. Byli jsme u paní doktorky na kontrole. Všichni jsou v pořádku a společně spí.
Byl to náročný den:-)

   
   
 
 9.12. 2012
Na chvíli jsme pustili Beátku z očí.
Když jsme jí našli, spala tak tvrdě, že jsme jí raději ani nebudili. Beátku dnes potrápilii poslíčci a pořádný odpočinek si zasloužila. Ustlala si jak princezna:-))


   
  7.12. 2012
Beátka si užívá poslední dny klidu, než jí nastanou starosti.
O čempak se jí asi zdá?


   
  3.12. 2012
a takhle to vypadalo když jsme se vrátily s Kačkou domů........:-)))
   Hned po výstavě jsme odjely domů za doprovodu Marka a Romany Rendlů. Kačka sice trošku obrečela nedělní Junior Handling na který se těšila, ale nakonec byla ráda, že jsme brzy doma.
 Beátčino přivítání udělalo své...........

   
  3.12. 2012
30.11. Evropská speciální výstava a 1.-2.12. DUO CACIB Nitra

   Erin a Elf Tatranská perla a Arisa z Petroupima
 
 
 
 

 Rozhodčí:  ERIN  Tatranská perla    ELF Tatranská perla    ARISA z Petroupima  
   Mezitřída    Mezitřída    Mezitřída  
 Vladimír Javorčík
 V2, res. CAC
   V1, CAC, Evropský vítěz
   V1, CAC
 
 MVDr. G. Ridarčíková  V1, CAC, CACIB
   -    V2, res. CAC  
 MVDr. V.  Piskay
 V1, CAC, res. CACIB
   V2    V2, res. CAC  
   
   
   
 


 19.11. 2012
Beátka má 14 dní do porodu:-)

  Spokojená a hravá Beátka.

Beátka si svůj stav užívá a vypadá

to, že se stejně tak těší jako my!!!

Sice trošku přibrala, ale i tak jí to

moc sluší. Je mazlivá a usměvavá.

Dnes jsme jí poprvé chytli jak si

jde vyhrabat díru za dřevo.

   
  Měla smůlu:-)) Je stále pod dozorem.

Otráveně odešla. Víme, že to zkusí

znovu:-)) To jí, ale neprojde!!


 
 
             
   
   
   
  25.11. 2012
2.neoficiální dogtrekking - Podzimní krajina
17.11.2012  Masečín, Štěchovice, Hradištko a okolí. 17.-18.11.
   
   Na poslední chvíli jsem se rozhodl zúčastnit se ještě jednoho Dogtrekkingu s Aničkou a Elinkou, zvlášť když se pořádal nedaleko ve středních Čechách. Spolu s námi se na trasu výletu 25 km vydaly Milada a Pavlína Kazimírovy s Parisem a ČV Aikou. Z Masečína jsme se vydali směrem na jih, abychom se dostali do údolí Kocáby, podle které jsme došli dolů do Štěchovic. Cestou jsme minuli známé trampské osady (dnes už trampské moc nejsou :-). Ve Štěchovicích jsme přes most překonali Vltavu a ve zhruba polovině trati jsme se občerstvili na vyhlídce nad Vtavou. Poté následovala ne moc záživná cesta na Smetanovu vyhlídku, kde je  vidět na krásný romantický zákrut Vltavy (bývalé Svatojánské proudy) s legendární trampskou osadou Ztracenka. Smetanova vyhlídka byla nejzazším bodem naší trasy a tak následovala cesta zpět do Masečína přes Hradištko a Štěchovice. V Masečíně nás čekal cíl v hospodě U Cihelků. Tam také proběhlo vyhlášení -  vítěz naší kategorie trať 25km prošel či spíše proběhl za 3h 40min. Tomu jsme nemohli konkurovat :-)

Štěchovický poklad jsme nenašli, ale DT byl fajn.

   

   

Embed gadget

 19.11. 2012
17.-18.11.  MVP CACIB Zagreb
   
  Zakončení dovolené v Zagrebu bylo úspěšné.
V pátek 9.11. jsme spolu s Ariskou a Maruškou s Darečkem odjeli do Karlsruhe na dvoudenní výstavu, odkud jsme pokračovali do Grazu za Juttou, Peterem, Athosem, Janou a Coljou. V Grazu jsme strávili pět nádherných dní a náš výlet jsme zakončili dvoudenní výstavou v Zagrebu.
Jutta nám dělala společnost, Peter vařil a čuvači se nám starali o zábavu.


   DAR Tatranská perla    CHORVATSKÝ ŠAMPION KRÁSY
   ARISA z Petroupima  
   Mezitřída    VÍTĚZ ZAGREBU
   Mezitřída  
   V1, CAC - HR, CACIB, BOB
   17.11.2012
   V1, CAC - HR, CACIB  
   V1, CAC - HR, CACIB, BOB    18.11.2012
   V1, CAC - HR, CACIB  
   
   
   
 
             
   
 
 
 
 Fotky Graz
 


 16.11. 2012
4.11.  MVP RUSKO 2012
   
  ESO Tatranská perla splnil podmínky pro tituly:
  Ruský šampion a šampion Ruské kynologické federace

   
   
 
 13.11. 2012
68. MVP a 1. NVP Rassehunde - Ausstellung KARLSRUHE

   ARISA z Petroupima    DAR Tatranská perla  
   Mezitřída    Mezitřída  
    sobota 10.11.  V1, VDH, CAC, Vítězka Karlsruhe   V1, VDH, CAC, BOB, Vítěz Karlsruhe  
    neděle 11.11.
 V2, res. VDH, res. CAC, res. CSC-CAC
   V1, VDH, CAC, CSC-CAC, CACIB, BOB  
       Vítěz Báden-Wirttemberg
 
   
   
 

   
 
 6.11. 2012
Beátka a Jerry budou opět rodiči vrh "F"
   
   A jako vždy máme obrovskou radost a už se strašně těšíme:-))

   
  5.11. 2012
DOUBLE CACIB Praha  3.11. - 4.11. 2013

  ARISA z Petroupima
   DAR Tatranská perla
   ERIN  Tatranská perla
 
   Mezitřída    Mezitřída    Mezitřída  
 sobota 3.11.  V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB
   V1, CAC, res. CACIB
   V2, res. CAC, res. CACIB
 
 neděle 4.11.  -    V1, CAC
   V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB  
   
   
   
 


21.10. 2012
Konečně je čas na doplnění událostí týdne od 10.10. - 14.10.
   
14.10. 2012
 Erin, Armin z Petroupima a Elinka na tréninku coursingu.
   Erin nezahálela ani v neděli. Coursing jí opravdu baví, je celá natěšená a k neudržení, když vidí střapec. Elinka dostala poslední možnost coursing vyzkoušet. No, dopadlo to ještě hůř než posledně:-)) Elinka sice vyrazila na startu jako když už ví co se po ní chce, ale naše nadšení během 20 metrrů, jestli to vůbec bylo 20 metrů skončilo, změnila směr a šla si po svém. Po pár dalších metrech přesvědčování, bylo jasné, že vše je zbytečné. Potupně nám byly vráceny peníze za trénink:-)) 
Armin na svém prvním tréninku okamžitě pochopil, že to střapaté se má chytit. A protože je to chlap, nemohl se smířit s porážkou a rozlobeně to dával najevo. Opět hezky strávené dopoledne.
   
   
 
 
 
 Fotky
 
 
 
 
13.10. 2012
Erin Tatranská perla na MVP České Budějovice.
   
   Erin v mezitřídě získala V1, CAC, CAC ČMKU a svůj první CACIB
   


12.10. 2012
Bastien, Dar a Ciara Tatranská perla na NVP a MVP Dortmund, D
   
   12.10. 2012 NVP Dortmund
  Bastien v třídě šampionů V1, VDH, CAC, BOB  a splnil podmínky pro titul Německý šamion
  Dareček v mezitřídě V1, VDH, res. CAC
   
   14.10. 2012 MVP Dortmund
   Bastien v třídě šampionů V1, VDH, CAC, CACIB, BOB
   Dareček v mezitřídě V1, VDH, res. CAC, res. CACIB
   Ciara v třídě otevřené VD1
   
         
   
   
 
         10.10. 2012
Beátka a Jerry - plánovaný vrh "F"
   
   10.10. 2012 jsme odjeli s Beátkou do 1000 km vzdáleného Kluizenu v Belgii za budoucím otcem jejích štěňátek.
11.10. se spojení Beáta a Jerry povedlo, a my už teď jen budeme netrpělivě čekat na výsledek, který nám sdělí na sonografickém vyšetření 5.11. 2012.
Děkujeme za veškerou péči o nás, když jsme byli tak daleko od domova. Poděkování patří  panu Walterovi a jeho ženě Kristýnce, ale také Angelovi s Monikou, se kterými jsme měli možnost strávit jeden den při zpáteční cestě domů a mohli jsme si tak pomazlit naší vnučku Daru Katčina zahrada, která s nimi žije v Belgii.

   
 
 
 Fotky
 
 
 

 18.10. 2012
Dnes večer Káča živě v Českém rozhlasu
 

Čtvrtek 19.00: Jak se stát dobrým psím páníčkem/paničkou?


1.10. 2012
    28. - 30. 9. 2012  Tři dny v plném nasazení:-))
   
  Tentokrát jsme se celá rodina rozutekla do všech koutů a každý z nás si přivezl kousek úspěchu.

30. 9. 2012
NVP Brno a MVP Tulln, A
  Káča s Petrem byli na NVP v Brně a já s Ariskou jsme doprovodili na MVP v Tullnu Darečka
  V neděli se Dareček v kruhu smál a ukázal jak si umí výstavu užít bez sabotování:-)) Dareba!!
Káča měla taky šťastný den a tak závěr třech náročných dní byl víc než příjemný.
             
   Káča a Samantha
   DAR Tatranská perla
   Káča a Junior Handling
 
   V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz
   V1, CACA, CACIB, BOB
   1. místo
 
   
   
   
 
             


29. 9. 2012
NVP Brno, MVP Tulln, A a závody v coursingu KCHBC
  Káča ráno odjela z Telče do Brna, já do Tullnu a Petr do Zaječova na závody v coursingu KCHBC.
   
  Káča na NVP v Brně
Slovenský čuvač
třída veteránů Dan Šťastný pes - V1, Nejlepší veterán
Maďarský ohař drátosrstý
třída šampionů Fürdöházi Ádaz - V1, CAC, CAC ČMKU,  Národní vítěz, BOB
Junior Handling 
Young Commander of Fair Play - 2. místo
   
  Petr s Beátkou v Zaječově na 1. MČR KCHBC otevřené i pro ostatní plemena.
Beáta Janin ranč
kategorie TRAINING RUN - 3. místo v coursingu
   

Embed gadget

 

  Já s Ariskou a Maruška s Darečkem  v Tullnu na Klubové výstavě klubu pasteveckých plemen AHHC, A
  Dareček na výstavě předvedl jak dokáže sabotovat výstavu, a tak si z kruhu odnesl hodnocení VD:-)))
Ariska to naštěstí neokoukala a z kruhu a i ze závěrečných soutěží si odnesla všechna vítězství
Ariska - V1, BOJ, BOB, Klubová vítězka mladých 2012 AHHC a BEST IN SHOW JUNIOR 2012 AHHC
     
   
 
     


28. 9. 2012
    Speciální výstava slovenských čuvačů pořádané KCHSČ

   Naše prezentace na výstavě
 

   ERIK Tatranská perla
   DIXI Tatranská perla
   DAR Tatranská perla
 
   třida mladých
   třida mladých    mezitřída  
   V1, CAJC
   V2    V2, res.CAC
 
   
   
   
 
             
   ERIN Tatranská perla
   ARISA z Petroupima
   ARISA a DAR
 
   mezitřída    třida mladých    soutěž páry  
   V1, CAC
   V2    1. místo
 
   
   
   
 
             
  DAR, ERIN a DIXI
         
   soutěž chovatelská skupina
     
 
   2. místo
   FOTKA VÝSTAVY
  Děkujeme všem za účast  
   
   
   
 
     
   
 
 
 FOTKY
 28. 9. 2012
 On-line přenos  speciální výstavy slovenských čuvačů pořádané KCHSČ
Telč 28. 9. 2012 od 9,00h.

   
 

24. 9. 2012
 21. - 23. 9. 2012  Pasení ovcí - zkouška vloh, akce pořádaná KCHSČ
   
   
   
 
         
  Tři dny jsem strávila s Beátkou a Ferkou v Martínkovicích testováním vloh k pasení ovcí se závěrečnou zkouškou. Beátka a Ferka zkoušku ZVOP úspěšně složily.

"Zkoušky vloh ovčáckého psa - ZVOP (slouží pro veřejné otestování vloh psa ještě před tím, než se u něj začne s důkladným výcvikem a než se bude moci zúčastnit vyšších zkoušek) ZVOP mohou absolvovat lidé se psy, kteří nemohou se psem pást (nemají ovce ani jiná hospodářská zvířata), aby mohli rozpoznat zda jejich pes má v sobě geneticky zakódované vlastnosti, které může přenášet na své potomstvo."

Ferka pásla ovce s naprostou přirozeností slovenského čuvače. Byla to úžasná podívaná a zážitek. Vždy jsme si mysleli, že k pasení ovcí má Ferka ze všech našich holek nejblíž. Jasně to o víkendu potvrdila. Měli jsme z toho obrovskou radost a Ferka ještě větší. Konečně se mohla projevit.
Ferka po úspěšném složení zkoušky ZVOP dostala ještě příležitost, vyzkoušet si pasení ovcí s přípravou na vyšší zkoušku HWT, ve ktreré je už např. vyhánění z košáru, zahánění zpět a zastávka.

 
 Video je z tréninku na HWT a musím říct, že Ferka to opět zvládala s naprostou jistotou.
 
   

Embed gadget

 
 
 
 
 Video
 

   
 
 
 
 
  Fotky
10. 9. 2012
 Coursing 8.9. 2012 Staré Ouholice - první trénink čuvačů
   
   Pozvala nás Milada s beardedkama. Proč nevyzkoušet s našimi čuvači něco zcela nového?
Účast: my s Elikou a Beátkou, Romana a Nikča s Erin, Milada s Jardou a beardedky Oueeny a Sofi.

"Coursing je pro psy sportovní aktivitou, založenou na bezprostřední touze psa lovit. Běhá se v přirozeném terénu, často s přírodními či uměle dosazenými překážkami s cílem ulovit kořist, která je tažená navijákem a tuto návnadu představuje igelitový střapec. Běhá se na dvě kola a trať je postavena tak, aby psi prokázali nejen svou rychlost, ale zároveň i štvavost, inteligenci, se kterou návnadě různě nadbíhají a kličkují a s tím spojenou i obratnost, odolnost a vytrvalost.

Při běhu se hodnotí rychlost, štvavost, inteligence při nadbíhání a spolupráce s dalšími psy ve směčce. "

 
Celý výlet na Coursing jsme brali jen jako dobrý nápad, jak strávit hezký den s našimi čuvačími holkami a kamarády. Neočekávali jsme od toho žádný velký úspěch. No, ale jak už to chodí, od čeho nic neočekáváte o to víc jste překvapení. Rozhodně se naši čuvači ostatními plemeny nenechali zahanbit. Beátka s Erin okamžitě pochopili co mají dělat, jen Elinku nechával střapec naprosto klidnou. Beardedka Queeny na tom byla trošku jak Elinka, ale malá Sofi svojí touhu lovit nezapřela:-) Určitě to stojí za vyzkoušení, můžeme tuto aktivitu jen doporučit!!
Video nátáčel kdo měl volné ruce a focení tentokrát převzala Kačka.


   SLOVENSKÝ ČUVAČ
   BEARDED COLLIE
 
 
 

 

   
 SPOLEČNÉ FOTO
 


3. 9. 2012
Náš chov se pomalu rozšiřuje, využili jsme tedy možnosti spoluvlastnictví a výhod, které tento stav přináší. Stali jsme se spolumajiteli naší vnučky Arisy a Darečka.

Spoluvlastnictví přináší pro mnohé řadu otázek, proto jsme požádali JUDr. Radanu Menšíkovou,
která píše články pro právní poradnu do časopisu Pes přítel člověka, o souhlas s uveřejněním jejího článku k tomuto tématu na našich stránkách.
Článek: Jak je to se spoluvlastnictvím psa
1. 9. 2012
 Egar na návštěvě

   
 
 
 


27. 8. 2012
 MVP DEBRECEN 25 - 26. 8. 2012, HU

   
   
 Maďarský šampion

 DAR Tatranská perla

2x V1, 2x CAC, 2x CACIB, 2x HGFY
   
 
25. 8. 2012
 DUODANUBE Bratislava 18 - 19.8. 2012

 Erin a Dareček se zúčastnili výstavy v Bratislavě a přivezli krásné výsledky
i přes jejich dokonalé vylínání,  které k jejich věku rozhodně patří:-)). Moc gratulujeme!!!
     
Slovenský junior šampion
 
   DAR Tatranská perla
   ERIN Tatranská perla
 
   Mezitřída    Třída mladých
 
   18. 8. 2012
   18. 8. 2012
 
   V1, CAC, CACIB, BOB
   V1, CAJC
 
   19. 8. 2012
   19. 8. 2012  
   V1, CAC
   V1, CAJC
 
   
   
 17. 8. 2012
 Voda Jizera 11. 8. 2012 Part II.    
 
 

Na poslední dny prázdnin jsme naplánovali ještě jeden společný den na vodě.

 Malá Skála nás v sobotu ráno "přivítala" zataženou oblohou, mrholením a 13°C :-( No uznejte, lepší počasí jsme si nemohli přát:-)

Někteří nejmenovaní (Rendlíci) účast vzdali, někteří nejmenovaní ( Alča ) od božího rána láteřili na počasí a litovali svého slibu o účasti na této akci:-))) Ostatní hrdinně dorazili v 9,00 hod. na Žlutou plovárnu.

 

Účastníci :

I.   Petr a Alena - čuvačí vodáci Ferka a Beáta                                                                                                        II.  Katka Rychetská s kolegyní Zuzkou, která na vodě zároveň slavila svátek  –   čuvačí vodák Bessa a vodák Jack        russell Ares                                                                                                                                                  III.  Manželé Šourkovi - čuvačí vodák Ajka                                                                                                            IV. Gábina s dcerou a dvouletým synem Bohouškem, který celou cestu chytal ryby – čuvačí vodák Canto

 Po lehkém občerstvení jsme převzali kanoe a vyjeli nad jez. Část z nás přenesla lodě raději až pod jez. Jez tentokrát sjeli čuvačí vodáci Ferka a Bessa . Jakmile jsme se všichni dostali na vodu, vysvitlo sluníčko a my si užívali nádherného dne.                                                                                                                                           Cesta ubíhala docela rychle a bez "udělání", jenom Gábina si namočila kraťasy při vyprošťování lodi, když uvízli na kameni.V naší posádce převzala sledování nebezpečných kamenů ve vodě Beátka. Alča prostě ve vodě neviděla nic a tak hrozilo nejen najetí na nějaký ten šutr, ale i „udělání se“:-))                                                                               Přesně ve 12.00 hod. nás přivítala Zrcadlová koza, kde jsme lehce pojedli výborné hermelínky se šunkou na grilu. Vlak z Dolánek jel na čas a tak jsme plán dodrželi a ve 14,00 hod. jsme se sešli s nevodníky Brtníky a Rendlíky v pizzerii na Malé Skále. Tam už proběhlo tradiční papání, bumbání a povídání.                                                          Letos už se na vodě nesejdeme.

A tak Ahoooj v červnu 2013 na Zrcadlové koze.    Petr

P.S.                                                                                                                                                                                                                           Plán na rok 2013                                                                                                                                                                                               *pátek příjezd na Kozu, ubytování                                                                                                                                                                         *sobota vlak do Spálova, po vodě zpět na Zrcadlovou kozu (celý den)                                                                                                       *neděle po Jizeře do Svijan a vlakem zpět do Dolánek
12. 8. 2012
 Video  "Hlídači našich stád - pastevecký pes"

Ukázka práce pasteveckého psa - pyrenejského horského psa. Video bylo přeloženo a zpracováno pro Klub chovatelů slovenských čuvačů v ČR.

V posledních letech se v Evropě obnovuje tradice pasteveckých psů jako hlídačů stád a pomocníků pastevců. Jsou znovu využíváni k hlídání stád dobytka, k jejich ochraně před šelmami a zloději. Toto video ukazuje, jak k pastevectví a k pasteveckým psům přistupují úřady a veřejnost ve Francii. Pyrenejský horský pes je francouzské národní pastevecké plemeno, které místní pastevci využívají jako hlídače a pomocníky.

   

Embed gadget

 
8. 8. 2012
 Erin si opět užívala s paničkou výstavního úspěchu:-))) Gratulujeme!!!!
  Klubová výstava slovenských čuvačů  - bez zadávání titulu "Klubový vítěz"


   Erin Tatranská perla
 
   Třída mladých
 
   V1, CAJC, BOJ, BOB
 
   
 16. 7. 2012
 NVP Mladá Boleslav a MVP Oberwart, A
   
   NVP Mladá Boleslav
 Atiba Tatranská perla  - V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

 MVP Oberwart
 Dareček a Bastien přivezli další tituly do sbírky -  Výstavní úspěchy s příjmením Tatranská perla
 Dar Tatranská perla - V1, BOJ splnění podmínek pro titul Rakouský junioršampion
 Bastien Tatranská perlaV1, CACA, CACIB, BOB  splnění podmínek pro titul Rakouský šampion16. 7. 2012
 Přidány nové fotky - ESO


10. 7. 2012
Bloody Walk part II. 7.7.2012 - MID 50km a TUR 30km.
 

 
 

Po loňských zážitcích jsem se těšil na Bloody Walk over Krkonoše, tím spíše, že tentokrát jsem nešel s Elinou a Ankou sám, ale společně s Miladou Kazimírovou, Parisem a Queeny a Petrem Žižkou s "naší" Atibou - Tibinkou.

Sešli jsme se dle plánu na základně v Horních Štěpanicích, probrali taktiku na ráno, naplánovali start na 6.00, nařídili budíky na 4.30 a šli jsme na kutě:-)

Na start v Prosečném jsme přijeli lehce po šesté, absolvovali jsme poučení o změnách na trati a vyrazili!


Asi na třetím kilometru jsme lehce zakufrovali , ale zkratka přes pole vše napravila. Po návratu  na asfaltovou část trasy Ančina chuť jít do kopce byla menší a menší, tak jsme jí s Elinkou na střídačku pomáhali :-(  Ostatní šli bez problémů, takže  jme byli trochu za brzdy:-( Na cca desátém km jsem začal uvažovat, že tentokrát asi nedojdeme (ani já jsem nebyl v nejlepší kondici). Protože další část se šla sice do kopce, ale lesem okolo potoka a přes dva brody nechal jsem se přemluvit, že to ještě zkusíme. Došli jsme na K2 (živá kontrola)na cca 16,5km  a rozhodnul jsem se, že tentokrát vzdáme MID na 50km a přejdeme na trať turistickou 30km. Sešel jsem po modré značce do Lánova, občerstvil se v hospodě a vydal se přes 3x Lánov( Horní, Prostřední a Dolní) nazpět do cíle v Prosečném. Milada s Petrem a smečkou zatím pokračovali dál na Tetřeví boudy, přes Dvorskou boudu do Strážného a pak jako já stejnou cestou do Prosečného. Teplota už vystoupala k 30°C a cesta byla samý asfalt a tak se k Ance přidala i Elinka, už se jim nechtělo jít dál :-( Hodně nám pomohly dogtrekařky s ČSV, které nás odtáhly podstatnou část trasy před cíl. Čuvačí holky se nechtěly před ČSV kluky shodit a tak část trasy šly v pohodě. Bohužel pak už je packy asi dost bolely a tak jsme se rozloučili a dali si další pauzu. Cestou jsem SMS zpravodajstvím zjišťoval, jak se  Milada s Petrem  blíží a vůbec neubírají ze svého tempa. Do cíle jsme se nakonec doplazili za 11:11h, což je horší čas než loni za celý MID !

Milada s Petrem a smečkou došli v čase 12:40 a zasluhují si obdiv!

(Tak jako já se na K2 rozhodlo i několik dalších teamů, že si trať raději zkrátí.)

Poučením je mít botičky na všechny packy a na asfaltu je nasadit preventivně. Packy holky neměly na první pohled nijak zraněné nebo na pohmat citlivé, ale tvrdší část polštářků byla dost obroušená a kůže na tlapce byla jemná, takže každý kamínek nebo horký asfalt jim musel být nepříjemný.

Před cílem jsme nohy co to šlo zchladili v Bílém Labi.

Počkejte ale příští rok!!! Složíme reparát!!!

                                                                    Petr + Anka + Elina

Bloody Walk: http://www.fortisamicus.wbs.cz/Aktuality-z-dogtrekkingu.html
 6. 7. 2012
Máme další vnoučátka !!! 7 čuvačích holčiček a 2 čuvačí kluky !!!!
krevní linie SIMBA

  BELLA Tatranská perla   &    BARYK Janin ranč

   
   
 
 2. 7. 2012
Máme vnoučátka !!! 4 holky a 4 kluky !!!!
Vzácná krevní linie UMEK

  BAKKO Tatranská perla " Matylda"   &    AMÍR Culkin dvor

 

 Když jsme v lednu 2009 jeli s Ankou za Athosem vom Seidenbaum
( otec Matyldy vrh "B" ) do Rakouska, právě kvůli zachování alespoň části linie Umek, která je zastoupena v jeho předcích, netušili jsme, že se podaří jednou tuto linii takto potvrdit a rozšířit ještě díky Amírovi.

Děkujeme majitelům Matyldy, že využili této úžasné možnosti a udělali tím opravdu velký krok k znovurozšíření této linie a tím i genetické základny čuvačů.
 
Přejeme maličkým hodně zdraví!!!! 28. 6. 2012
 15.6. - 17.6.2012 I.čuvačí voda - Jizera (Český ráj)
   
 

Ahóóój!!!

Kdo nebyl může litovat :-) Všichni přežili, nikdo se neutopil, nespadl ze skály a mimo jednoho lehkého úžehu vše OK :-)

V pátek jsme se sešli v areálu Zrcadlová koza u Turnova v počtu :                                                                           8 dospělých čuvačářů, 3 mládežnické čuvačářky, 8 čuvačů + 2 fousatky.                                                             Ještě v pátek jsme otestovali kolečkové brusle a večer poseděli v zahradní restauraci Zrcadlové kozy, při poslechu country kapely Bodlák.

Ranní přesun na cca dva kilometry vzdálené nádraží v Dolánkách jsme zvládli na čas. Bohužel ověřené vlakové spojení (přes všechny informační kanály) jelo v jiný čas a vlak byl také i jinak složen :-(                                            Zdržení nebylo zásadní, a tak jsme po příjezdu na Malou skálu vyrazili vzhůru na Pantheon. Někdo na hradu pouze odpočíval, někdo ho i se psy prolezl(doslova) celý. Po návratu na Malou skálu jsme nabrali nové síly v pizzerii PIETRO TOMASSO.

 
 
 
 
 
 

Lodě jsme měli připravené nad jezem ( původně měly být pod) a tak nastalo rozhodování kdo pojede a kdo přenese. Odvahu a zkušenost s čuvačem projevil pouze Jarda s Parisem, kteří jez sjeli bez ztráty kytičky a obdrželi zasloužený potlesk. Já s Káčou jsme jeli raději bez psů a jez jsme překonali také bez problémů. Pod jezem bylo málo vody a tak nám projíždějící rafty vytvořily pěknou zácpu. Po překonání této poslední překážky nás čekala již pěkná a klidná jízda dlouhá 9 km. Jako první i jako poslední se "udělali" Katka s Markem, kteří se ale vymlouvali, že jim bylo horko a chtěli se jen osvěžit :-))) Jizera plynula poklidně, příroda v okolí byla nádherná + ideální počasí = Český ráj. Všichni psi zvládli jízdu na lodi obdivuhodně v pohodě, očekával jsem i nějaké vystupování z lodě za jízdy, převrhávání, odmítání vlézt do lodi ( taková divná, vratká věc :-) a ono nic! Všichni si zaslouží pochvalu.

Večer proběhl karetní turnaj v prší, kde taktikou jasně vynikali Vaníci. K dobré náladě nám hrál orchestr, kde se oba muzikanti - kytarista a klávesák překonávali v "cover" verzích známých českých hitů, ale čím bylo později, tím více se nám produkce líbila.

Nedělní ráno bylo ve znamení balení a rozloučení s Vaníky, kteří odjížděli zbohatnout do blízkého lomu na (polo)drahokamy, pod vrchem Kozákov. My ostatní jsme se vydali na výlet do Skalního bludiště Kalich v blízkosti osady Besedice. Pěknou procházku bludištěm a vyhlídkami jsme zakončili, kde jinde než v restauraci. Borůvkové knedlíky a lívance byly perfektní :-)

Zazvonil zvonec a víkendu byl konec :-(

 
   
 
 14. 6. 2012
Ciara se zúčastnila výstavy v Erfurtu, D a získala ocenění  V1, VDH, CAC, CACIB, BOB.

   Gratulujeme!!  
   
  11. 6. 2012
Beth se zúčastnila výstavy v Tilburgu, NL a slavila své první narozeniny!!!

   V1, CAC, BOJ, BOB        Beth a její narozeninová kost:-)  
   
   
   
 
             

        
 30. 5. 2012  Narozená čuvačí mimina u našich přátel:-))
 

 
 matka
 * 21. 5. 2012
Vrh "A"
Bratroňské štěstí

 otec
 
   
Interšampion

Kira Huňoše Janin ranč
 

 Interšampion

Perun Janin ranč
 
                                                               


 30. 5. 2012
Beth se zúčastnila výstavy v Aarschotu a získala V1.  Gratulujeme!!!


 28. 5. 2012  XLIII. Memoriál Prof. Antonína Hrůzu  - Klubová výstava KCHSČ / SK /, Pribylina

Tradičně největší výstava čuvačů, uzavírá pro mnohé květnový výstavní maraton.
Krásné počasí, hodnocení pana Dušana Bárlika a přehlídka všech čuvačích krasavců, to vše přispělo k prožití nádherného dne v Pribylině.
Máme velkou radost z úspěchů našeho odchovu a všem moc gratulujeme a majitelům děkujeme!!!
Na výstavě byly vyhlášeny i výsledky celoroční soutěže TOP čuvač 2011.
Bastien Tatranská perla se stal Absolutní vítězem TOP čuvač 2011 a TOP čuvač 2011 - pes
Naše CHS Tatranská perla získala v TOP chovatelská stanice 2011 - 2. místo                     

   ELF Tatranská perla
   BASTIEN Tatranská perla
   ERIN Tatranská perla
 
   třída mladých
   třída čestná
   třída mladých  
   V1, CAJC, Klubový vítěz mladých
   V3    V3  
   
   
   
 
              28. 5. 2012
Přidány nové fotky - Eso 26. 5. 2012
1 narozeniny Vrh "D" 
   13. 5. 2012 oslavil vrh "D" své první narozeniny. Všem moc děkujeme za krásné zprávy a fotky!!!!
   
   
  DON    DAISY    DASTY  
   
   
   
 
   DAG    DAR    DOLLY  
   
   
   
 
             


 24. 5. 2012
 Video - Světová výstava psů Salzburg 2012  23. 5. 2012
 Světová výstava psů Salzburg 2012 
   
 Další výstava za námi....uf
Tentokrát jsme si výstavu jeli užít se vším všudy. Čekalo na nás nádherné ubytování u jezera kousek od Salzburgu. Prožili jsme opravdu krásné tři dny:-))) 

Domů jsme si přivezli dva Světové vítěze mladých a Erin navíc získala ocenění BOB!!!!!
Kačka odvedla s Erin a Darečkem skvělý výkon, jsme pyšní nejen na Erin a Darečka, ale samozřejmě i na Káču!!

Erin Tatranská perla - V1, BOB, Světová vítězka mladých
Dar Tatranská perla - V1, Světový vítěz mladých
Colja Tatranská perla - VD2
Beáta Janin ranč - V1, CACA, res. CACIB

   Káča se svými Světovými vítězi
   Naše výprava
 
   
   
 
 Fotky
 
 Video
 
 17. 5. 2012
 Přenos podle časů 
   Pro větší přehlednost jsme přiřadili k jednotlivým třídám čas na videozáznamu. Takto si můžete jednoduše vyhledat co Vás zajímá. Posuvníkem na videozáznamu si najděte čas, který Vás zajímá a dejte play.

 
 Časový program
 
 Zahájení  00:03:00  00:08:20  Focení  00:09:00  00:13:00  Dítě a pes
 00:15:20  00:23:30
                 
 Psi      Feny          
 třída štěňat  00:24:00  00:36:30  třída štěňat  02:39:40  02:49:30  BOJ  03:18:00  03:22:10
 třída dorostu  00:38:00  00:42:30  třída mladých  02:53:30
 03:14:20  BOV  04:14:50  04:16:00
 třída mladých  00:43:30  01:18:00  mezitřída  03:23:00  03:33:20  BOB  04:22:00  04:27:30
 mezitřída  01:20:00  01:35:00  třída otevřená  03:35:00  03:49:20  Klubový vítěz -pes  02:09:40  02:16:45
 třída otevřená  01:36:00  01:45:40  třída pracovní  03:50:25  03:55:40  Klubový vítěz - fena  04:18:30  04:21:30
 třída vítězů  01:46:20  01:58:20  třída vítězů  03:57:30  04:07:00  Klubové šampionáty  04:39:40  04:41:00
 třída čestná  01:59:50  02:03:00  třída čestná  04:08:20  04:07:00  Chovatelské stanice  04:42:00  04:48:00
 třída veteránů  02:04:00  02:07:00  třída veteránů  04:11:00  04:14:50  Páry  04:49:00  04:52:40
 

14. 5. 2012
   Klubová výstava Slovenských čuvačů KCHSČ - Konopiště 13.5. 2012
 
   
 
 
 Fotky z výstavy
 
 Na začátek chceme poděkovat KCHSČ za uspořádání krásné výstavy. Ceny, organizace, zapisovatelky a i objednané počasí, to vše přispělo k příjemně strávené výstavní neděli.
Velký dík, ale patří paní rozhodčí Mgr. Boženě Ovesné, která celou výstavu hodnotila, komentovala a vedla tak, že to byl pod jejím vedením opravdový zážitek.
Celý on- line přenos výstavy už byl jen třešničkou na tomto dobře upečeném dortu:-))
     
   Úspěchy našich odchovů a vnoučat
 
 Všem majitelům moc gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci!!!
             
   Egar Tatranská perla
  Erin Tatranská perla   Dag Tatranská perla  
   třída mladých
   třída mladých    třída mladých  
  V1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB
   V1, CAJC
 splnění podmínek pro titul
Český junioršampion
   V3  
   
   
   
 
             
  Dar Tatranská perla   Bastien Tatranská perla   Anny Tatranská perla  
   třída mladých    třída čestná
   třída vítězů
 
   V   V1
  V2, res. CAC
 
   
   
   
 
             
  Atiba Tatranská perla    Arisa z Petroupima
   Armín z Petroupima
 
   třída otevřená
   třída mladých    třída mladých  
   V3   V
  V2
 
   
   
   
 
             
   1. místo Chovatelská stanice
   Závěrečné společné foto
 
   
   
 


10. 5. 2012            On-line přenos z Klubové výstavy Slovenských čuvačů KCHSČ
 Konopiště 13.5. 2012 od 9,00h.
 
 V neděli 13.5. od cca 9,00h bude spuštěn "pokusný přímý přenos" z klubové výstavy. Kvalita videa bude spíše informativní - záleží na kvalitě připojení v místě (test proběhne v sobotu). Celý záznam bude po ukončení výstavy uložen a bude možnost tento záznam kdykoliv přehrát.
Pro představu se můžete podívat na uložené video Káči a Beáty.6. 5. 2012
   Květen je vždy nejnáročnějším výstavním měsícem.
   Co týden tak výstava. V květnu se konají, mimo výstav mezinárodních, hned tři klubové výstavy.
   
   Tento víkend se v sobotu konala MVP Praha a v neděli Klubová výstava SCHSČ
Víkend opravdu náročný, ale úspěšný:-)
Káča byla v jednom kole, ale pokaždé odcházela, ať už z kruhu nebo ze soutěže Junior Handlingu, moc spokojená:-))

   
  5.5. 2012  MVP Praha
         
   Erin Tatranská perla
   Kateřina Navrátilíková  
  V1, CAJC, BOJ, BOB
  Junior Handling
 
  Vítěz střední a východní Evropy mladých 2012
  1. místo
 
   
   
 
         
         
    6.5. 2012  Klubová výstava SCHSČ  
     
   Dar Tatranská perla    Erin Tatranská perla    Bastien Tatranská perla  
   Třída mladých
   Třída mladých    Třída čestná  
   V2    V1, CAJC, BOJ
   V1  
       Klubová vítězka mladých
     
   
   
   
 
             
    Kateřina Navrátilíková     Kateřina Navrátilíková     Kateřina Navrátilíková  
     Argonaut Třpytivý sníh
  Samantha - neděle MVP Praha
   Junior Handling  
   V2, res. CAC
   V1, CAC, res. CACIB
   2. místo
 
   
   
     
3. 5. 2012
   Elizabeth na setkání čuvačů v Holandsku - přidány nové fotky


1. 5. 2012
   Video - Gucci v akci  - nebo -li jak si Gucci užil sluníčkový víkend.
   

 
 


29. 4. 2012
   Přidány nové fotky - Gucci / Dag /
   


25. 4. 2012
   Vrh "A" slavil čtvrté narozeniny !!
     Je až neuvěřitelné, jak strašně ten čas letí:-)
             
  ATIBA   ADAM    ARON  
   
   
   
 23. 4. 2012
3. Internationale Rassehunde-Ausstellung Dresden, 22. duben 2012, D
   
    Beátka splnila podmínky pro titul Německý šampion!!!!
Výstavu hodnotil rakouský rozhodčí Erwin Deutscher, A.
Velkým překvapením pro nás bylo setkání s Ciarou. Netušili jsme, že se výstavy také zúčastní. Měli jsme tedy možnost, po dlouhé době, si tu naší malou princeznu užít. Byla neskutečně milá:-)))
Bastien nespustil oči z Beátky a nechtěl jí nikomu ani na chvilku půjčit. Beátka provokovala všechny psí pány kolem sebe, což Bastiena dost zlobilo:-)) Výstavu jsme si užili všichni.

  Bastien Tatranská perla
   Beáta Janin ranč
  Ciara Tatranská perla
 
  V2, res.Anw. Dt. Ch. VDH, res.CAC, res.CACIB   V1, Anw. Dt. Ch. VDH
  CAC, CACIB, BOB    splnění podmínek pro titul Německý šampion
  V1, Anw. Dt. Ch. VDH, res.CAC, res.CACIB  
   
   
   
 17. 4. 2012
Eso - přidány nové fotky
   
   
   
   
 
15. 4. 2012
NVP Ostrava 14.4. 2012
   
  Beátka splnila podmínky pro titul Český grandšampion!!
U Kačky se historie opakuje:-))
Tak jako v první kategorii, kdy začínala se soutěží Junior Handling, získala 2. místo na své druhé výstavě ve starší kategorii a to jako nejmladší účastník.
V neděli Kačka získala 1. místo a z výstavy odjížděla víc jak spokojená.

   Kateřina Navrátilíková    Beáta Janin ranč
   Kateřina Navrátilíková
 
   Junior Handling - sobota    V1, CAC, Národní vítěz
   Junior Handling - neděle
 
   2. místo    Český grandšampion
   1. místo
 
   

   
   
 


11. 4. 2012
 Přidány nové fotky a info  - Eso
 
 


11. 4. 2012
 Přidány nové fotky - Elf
 
  8. 4. 2012
 Přidána nová sekce dogtrekking, skijöring a aktivity na horách.


 7. 4. 2012
 Přidána nová sekce WDS / Světová výstava  2009 - Bratislava .


 2. 4. 2012
 Elizabeth úspěšně složila zkoušky z poslušnosti.


 2. 4. 2012
Beátka se nenechala zahanbit úspěchem svých dětí:-))
( devítiměsíčním Esíkem a Erin )
  
Beátka na MVP České Budějovice získala V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB,  BOB.
Kačka si vystavování zase užila víc než dost. S Darečkem si z kruhu odnesli V2, s Ádazškem V1, CAC, CAC ČMKU, BOB a v neděli s krásnou samojedí slečnou Samanthou V2, res. CAC.
   
  Tentokrát to na výstavišti bylo doslova utrpení. Šílená zima, a na řadu jsme šli až ve dvě hodiny. Všichni jsme byli zmzlí na kost. Co měl ale říkat chudák rozhodčí pan Ing. Jaroslav Matyáš? Hodnotil v té zimě bez přestávky 101 psů. Přesto si myslím, že i když jsme šli na řadu jako poslední, určitě nás
v hodnocení neošidil a svůj čas nám věnoval.

   Dar Tatranská perla    Samantha  
   
   
 
 30. 3. 2012
   Bastien, Dar a Erin Tatranská perla &  Kačka  - sestřih z dvoudenní výstavy DOU NITRADOG 2012

 
 
Video 26. 3. 2012  * 4. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím 24.3.2012
               * DUO NITRADOG - 24.-25. 3.2012 Nitra, SK
                        *  ЕВРАЗИЯ - 24.-25. 3.2012 Москва,  RU
                                    * Jarní návštěva - Falco / Egar /
   
   
 

Letos v menším počtu čuvačů než loni ;-( ,protože někteří dali ze zcela nepochopitelných důvodů přednost výstavě v Nitře a to i jeden člen naší rodiny!!! Nicméně čuvače jsme zastupovali já s Miladou - Anka, Elina a Paris a doplnil nás Jarda s Queeny.

Všichni jsme vyrazili na trať MIDu (37,5km) v 8,50h. Trať byla z důvodu vysokých teplot zkrácena asi o 4km vynecháním asfaltových povrchů. První polovinu trati jsme absolvovali za

poměrně vysokých teplot okolo 20o C. Prošli jsme Starou Boleslaví přes známé jezero Lhota, kde se již slunili nudisté :-) a dále do Hlavence, okolo Čtyř kamenů, Skorkova do Sojovic :-). V lese před Starou Lysou jsme si udělali přestávku na oběd a tak nás došla trochu ztracená Zuzana Vondráčková s bíglicí a krátkosrstou kolií a absolvovala zbytek dogtrekkingu s námi. Psům již bylo dost horko a tak jsme se rozhodli je vykoupat v nově vybudovaném mokřadu mezi Starou Lysou a Dvorcema. To se nám podařilo po dobrodružném překonání potoka a tak se osvěžily i naše nohy. Sebe jsme pak občerstvili ve Dvorecké hospodě. Do cíle nám zbývalo cca 12km a sil znatelně ubylo, ale puchýře přibyly :-( Prošli jsme přes dvě železniční tratě, okolo Svatého Václava do Byšiček, kam jsme si šli pro prémii 15minut, ale
jenom cesta nám zabrala 1/2h a ještě jsme odpověděli špatně :-( Pak že víc hlav víc ví! Z Byšiček jsme pokračovali dále k Labi. U zdymadla v Čelákovicích nám nezbylo nic jiného, než nasadit čelovky a pokračovali jsme přes Grádo do Káraného. V Káraném jsme lehce zabloudili, respektive ztratili červenou značku. Už jsme toho měli plné zuby a tak jsme šli rovnou do cíle a poslední dvě otázky jsme tipli - samozřejmě každý jinak a každý špatně:-(
Do cíle jsme došli ve 20,15h a na trati jsme strávili 11,25h, ale po přičtení trestných a odečtení premiových minut byl celkový čas 11,40h. Vítěz trať zvládl za 5,40h. No uznejte, ten si na trati nemohl nic užít, narozdíl od nás :-)
Po předání diplomů jsme se přesunuli kvalitně zvládnutou dogtrekkařskou chůzí k autům a hurá do Sojovic. Plánované grilování sice proběhlo, ale v lehce zkrácené variantě.
První letošní dogtrekking je za námi, ale na Bloody walk v Krkonoších musím ještě dost potrénovat:-(


* DUO NITRADOG - 24.-25. 3.2012 Nitra, SK
GRATULUJEME!!!!
 

 Bastien Tatranská perla
   Dar Tatranská perla
   Erin Tatranská perla
 splněny podmínky pro titul    Velká cena nár. plemen
   
 Slovenský šampion
   3. místo
   
V2, res.CAC,
  V2
   V1, CAJC, Nejl. mladý
V1, CAC
  V1, CAJC, Nejl. mladý
   V1, CAJC, Nejl. mladý, BOB
 
   
   
         
         
   Lupus Crying Wolf    Fürdöházi Ádaz  
   Best veteran     V1, CAC, CACIB  
    2. místo     V1, CAC, CACIB, BOB  
   
   
 


*  ЕВРАЗИЯ - 24.-25. 3.201Москва, RU
 

Eso Tatranská perla v 9 měsících splnil podmínky pro titul  Ruský junior šampion!!!!!
 GRATULUJEME!!!!

   rozhodčí: Jan Gajewski, PL    rozhodčí: Miodrag Vreteničič, MNE  
   V1, Jun.CAC, JBOB
 Ruský junior šampion!!!!!  V1, Jun.CAC, JBOB, BOB
 
   
 

 
 


 * Jarní návštěva -  Falco /Egar/
 
 
 Velkou radost nám udělali majitelé Falca /Egara/. Cestou do Prahy se u nás zastavili a půjčili nám Falca na 3 hodiny. Měli jsme ho jen pro sebe:-))) Tedy skoro! Anka, Ferka, Elina a maminka Beátka nám moc prostoru nedaly. Každou z nich si tentokrát Falco užil. Tety i maminka Baátka si s ním opravdu pořádně vyhrály.11. 3. 2012   Crufts 2012 Live Streaming  - sledujte poslední finálový den


5. 3. 2012  Eso získal na své první výstavě VN1, CW a 1. místo Nejlepší štěně


4. 3. 2012   Erin a Car přidány nové fotky


4. 3. 2012   Elizabeth v bazénu pro pejsky a na výstavě v Gentu

 
 
 
            
28. 2. 2012   Tradiční návštěva u přátel, prohlídka největšího světového muzea klíčů
                a zámků Hanns Schell Colection  a  MVP Graz

V pátek odpoledne jsme se vydali na známou cestu do Grazu. Doprovázeli nás Maruška s Jirkou a Darečkem. Cestou jsme ještě vyzvedli Anny, a pomazlili její krásnou sedmiměsíční dceru Arisu ( vnučku naší Aničky :-) Sobotní dopoledne jsme příjemně strávili v muzeu klíčů a zámků, které patří Petrovu otci. Odpoledne jsme "pronávštěvovali" s Juttou, Petrem a jejich smečkou. Užívali jsme si  sluníčka, ve stínu bylo 16 stupňů :-), a všichni psi si hráli a honili po krásné zahradě.
Neděle byla vyhrazena výstavě. Posuzovala rozhodčí paní Oklescen Lydija ze Slovinska, která velmi důkladně a dlouze zkoumala pohmatem postavy všech vystavovaných psů. Dareček v třídě mladých získal V1, JBOB, Colja v třídě otevřené V1,CACA, CACIB a Anny v třídě šampionů V1, CACA, CACIB, BOB.

Na výstavě jsme se sešli opět s paní Margarete Komarek, ktera vystavovala Šarplanince - fenku Gingera od Bjelica.

Odpoledne jsme spokojeně odjížděli domů, cestou jsme potkali dvě sněhové bouře, ale dojeli jsme domů v pořádku. Cestou jsme ještě vrátili Anny jejím majitelům, ale hlavně malé Arise, které se po mámě stýskalo.
Doma nás trochu vyčítavě vítala naše smečka:-( Museli jsme slíbit, že dlouho nikam bez nich nepojedeme :-)


         27. 2. 2012    Přidána sekce Krevní linie v chovu, se svolením Petry Konečné, která tento přehled zpracovala.


18. 2. 2012    Přidány nové fotky - Celton


15. 2. 2012    Přidány nové fotky - Eso a Gucci / DAG /


12. 2. 2012    Na horách - fotky Elina Biela sila, Ferka a Beáta Janin ranč.               


Káča měla jarní prázdniny, kde jinde je strávit než na horách. Zatímco Kačka lyžovala, já si užívala sluníčka při toulkách po okolí. Společnost mi dělaly Elinka, Ferka a Beátka.                           Fotky
7. 2. 2012    MVP DUO CACIB Brno 4. - 5.2. 2012    

             Fotky z výstavy
                     
Vrh B, C, D a E měl na výstavě každý svého zástupce:-))
Vrh B zastupovala Beli ve třídě otevřené a získala 2x V1, 2x CAC.
Vrh C zastupoval Colja v mezitřídě a získal 2x V1, 2x CAC
Vrh D zastupoval Dar ve třídě dorostu a získal 2x VN1
Vrh E zastupovala nejmladší Erin ve třídě dorostu a získala 2x VN1
Všichni byli moc šikovní a byli jsme na ně pyšní:-)))
Káča oba dva dny předváděla co jí síly stačily a někdy i nestíhala. Běhala z kruhu do kruhu a mezi si vložila i Junior Handling. U čuvačů předváděla Darečka a Chelsey Bílé království Mirky Dobešové, s kterou získala 2xV1, 2x CAC, 2x CAC ČMKU a 2x CACIB.  S Adazem získala V1, CAC, CAC ČMKU a CACIB, s Zarien se v sobotu v závěrečném kruhu Kačka dostala dokonce až do užšího výběru.
 
                     
3. 2. 2012     Daisy krade čepice:-))))))

Daisy krade čepice:-))))

3. 2. 2012   Elf na výstavě v Trenčíně získal VN1 v třídě dorostu. Gratulujeme!!!
27.1. 2012   Nové fotky a zprávy poslala Elizabeth.

23.1. 2012   II. Zimní setkání čuvačů na Benecku 2012 - VIDEO
20.1. 2012  II. Zimní setkání čuvačů na Benecku / 12.-15.1. 2012 /

                                                                       
                odkaz na fotky - Benecko                         Skol!
Hanče a Vrbatu jsme nenašli, ale zase se nikdo neztratil a neumrznul:-)
Krakonoš je asi patriot a slovenské pejsky nemá rád :-( jak si jinak vysvětlit počasí?!
Nicméně jako loni nás počasí nezastavilo a oba výlety na běžkách k Pirátovi a na chatu Tereza jsme si užili a pak jsme měli o to větší nárok na odměnu ve formě dobrého jídla a pití. Pečená kolena na Hančovce se moc povedla a odměnila i naše pejsky :-)
Někteří po výletech odpočívali, někdo si dal repete na sjezdovce, děti na snowtubingu, prostě jak kdo měl náladu.
V neděli ráno po společném focení část účastníků opět pokořila Žalý a po obědě se všichni rozjeli k domovům.

Vše je dobře vidět na fotkách v galerii ( Foto: Alena, Mirka, Romana a Šárka )  na videu se pracuje a bude hotové asi
v neděli večer.
Tak zase za rok :-)
                              Petr

Abyste se měli na co těšit, tak se plánují na příští rok novinky - turnaj chovatelských stanic v bowlingu a pro zájemce
i náročnější celodenní výlet na běžkách po Velbloudí cestě okolo rozhledny Žalý.

Pozn:. Fotek bylo opravdu hodně. Vybírali jsme a řadili je tak jak se vše událo.Vybrali jsme 378 nejlepších fotek. Prohlížení celé galerie má smysl hlavně pro účastníky setkání, aby si mohli vybrat své fotky a popřípadě je použít pro svojí potřebu.17.1. 2012    Přidány nové fotky - Eso14.1. 2012   ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2011 v kongresové hale TOP hotelu Prahu

                   Káča si převzala svůj pohár za 1.místo v celoroční soutěži Junior Handlingu I. kategorie za rok 2011!!!!!!!

14.1. 2012     Přidány nové fotky - Erin, Gucci a Elf10.1. 2012          

                      Stejně jsem větší:-))))                                                               Nerušit, spinkám!!!


10.1. 2012    VII. Hanácká NVP - tentokrát v Brně

                       Fotky z výstavy

Než jsme se stačili rozkoukat, tak je tu nová výstavní sezóna:-))

Do Brna na výstavu přijel Colja, Bella a Dar. Na všechny jsme se moc těšili.
Colja s Darečkem nás přivítali  obrovským olizováním. / škoda mého makeupu:-) /
Co jsme od těch dvou ale jiného mohli čekat, když to mají po mamince Elince:-)) Belluška byla jako vždy za dámu a tak si počkala, až ti dva se uklidní a pak si lehla na záda a užívala si našeho drbání na bříšku.Výstavu hodnotil pan M. Václavík. Nejobsazenější byla mezitřída psů.

Dareček s Kačkou získal ve třídě dorostu VN1, Nejlepší dorost. Colja s Petrem v mezitřídě získal V1, CAC a Bella s Katkou V2, res. CAC.
Kačka v Junior Handlingu s Beátkou získala 2 místo.       

                                                         


 
 
Podřízené stránky (1): Novinky 2011