Bakko Tatranská perla  *16.3.2009
 / Bakko - narozena jako první / 620g. 
Na její narození jsme čekali celou noc, dala si na čas,  než pustila ven i ty ostatní :-)
 
Tituly:
Český šampion, Klubový vítěz 2013, Vítěz XLIV. Memoriálu prof. Antonína Hrůzy

výstavní ocenění:
2x V2, 4x V1, 2x res.CAC, 6x CAC, 1x Národní vítěz, 1x res. CACIB, 1x CACIB, 2x BOB  / CZ /
 


 

   
 
 Rodokmen

 
 Krevní linie: AZUR/KAZO
 
 Chovná:
 Bonitační kod: Z/5/6
 DKK 0/0
 Databáze
 Fotogalerie
 
 Majitel: Jozef Sobolík
 Spolumajitel: Ing. Alena Sobolíková
 umístění:  Chotouchov, CZ
 www.zrynku.cz
 Tel.: +420 606 394 299
 email: alena.sobolikova@centrum.cz


 Za všechny zprávy Vám moc děkujeme.
 Jsou nejen kronikou událostí, ale mají i velký význam pro ostatní - nynější i budoucí majitele štěňátek slovenského
 čuvače.   Alena a Petr


16.10.2010 Matylda se zúčastnila 2.speciální výstavy slovenských čuvačů. Výstava byla pro ní premiérou a zvládla to velmi pěkně. Z výstavy si odnesla ocenění V2, res.CAC. Moc gratulujeme!!!

21.3.2010  Přidány nové fotky k 1.narozeninám.

10.8.2009  Přidány nové fotky. Dnešní váha 22,5 kg 

Matylda lumpačí v rámci možností, není zlobivá - je to sluníčko a je s ní sranda. Nebojí se vody. Vzali jsme ji k rybníku, tam se tak trochu naučila plavat, ještě ji to moc nejde :-) Ráda se potápí. Ponoří hlavu pod vodu a tam ji chytá tlamičkou a kouše ji. Když jsme ji napustili doma vaničku, potápěla se tak, že měla vodu nad oči. U rybníka ponořila několikrát hlavu uplně pod vodu i s ušima. Bála jsem se, aby ji nezatekla voda do uší, tak jsem ji je hned po koupání vytřela. Jelikož pod vodou kouká, tak mezi její oblíbené hry patří lovení různých předmětů, občas si něco sama do vaničky odnese, aby si to mohla časem vylovit. Je to náš první psí mazlíček, který miluje vodu.
Štěkání na cizí kolem jdoucí lidi nám moc nejde. Snad po každé to probíhá stejně - Stelinka jako dobrý hlídač štěká, Matylda peláší k plotu za ní, chvilku kouká na Stelinku a začne vyloženě štěkat na ní. Jednou jsem měla pocit, že se pohádali o pošťačku. Matylda by se za pošťačkou nejraději rozběhla a Stelinka by ji odehnala co nejdál od plotu.

Matylda už je jen o několik málo centimetrů menší, než Stelinka - už to není malá kulička :-) Předminulý týden jsme navštívili zámek v Ratjích nad Sázavou, schody v zámku vyšla bez problémů. Potom nastal trochu menší problém - dolu to nešlo, bála se. Po cca 30 minutách lákání na piškotky jsme to vzdali a chtěli jsme ji snést. No ale jak? .... Když jsme ji vzali, a přiblížili se ke schodům, tak začala kopat a prostě nechtěla. Nakonec jsem ji vzala jako dítě - přední tlapky měla kolem mého krku a zadní kolem pasu, koukala mi přes rameno a tvářila se hodně nešťastně. Zvládli jsme to bez havárie :-)
Matylda má ještě jednu úžasnou a pro ostatní nebezpečnou hru. Běží proti někomu, krásně se rozeběhne a tak metr před člověkem nebo Stelinkou se odrazí a skočí na objekt šipku, snažíme se jí to odnaučit.
Taky jsme ji cca před měsícem a půl vysvobozavali z plotu, strčila hlavu do plotu a nešla ji vytáhnout, museli jsme ji vystříhat. Asi ji to nijak nevadilo, protože druhej den se situace opakovala. Taky se několikrát setkala s pávem (přes plot), nevim kdo se bál víc - jestli Matylda nebo páv.

                                                                                                              S pozdravem Sobolíková

21.6.2009    Přidány nové fotky. Matylda / Bakko /se má moc dobře, se Stelinkou pořád lumpačí. Mrňousek Matylda nenechá packy chvilku v klidu :-) a vždycky vymyslí nějakou záludnost na Stelinku, zahrádku, boty, někdy si hraje na kastelánku a krade klíče ..... :-) Stelinka je hodně trpělivá, Matylda se k ní potichu ze zadu plíží a pak na ni zaútočí, vyskočí (jako by měla na všech packách trampolínky) a dopadne Stelince na záda, krk .... Stelinka ji i tak má moc ráda a hlídá ji. Když byla bouřka, tak se pro Matyldu asi třikrát vracela z verandy, aby se šla schovat, přestože se bouřky hodně sama bojí. Mají v oblibě hru "hubovanou" - jsou zakleslí navzájem do svých čumáčků a pobrumlávají si, vydrží jim to hodně dlouho a vypadá to jako kdybychom měli na zahradě medvědy 

12.5.2009 Bakko je doma i se svojí novou kamarádkou Stelinkou.

Bakko je kouzelná holčička, která se moc ráda přitulí a ještě raději lumpačí. Na Bakko doma čekala čuvačka Stelinka a kočičky Jonášek a Dafinka.Majitelům přejeme spoustu nádherných zážitků s jejich teď už malou čuvačí smečkou.         

4.5.2009  Moje váha k prvnímu možnému dni odchodu od maminky.                 50 den :7500g

26.4.2009  Moje dnešní váha : 5700g.

19.4.2009  Moje dnešní váha : 4700g.

14.4.2009 Moje dnešní váha : 3600g.    No, já se tedy budu mít. Moje budoucí rodina vyprávěla, jak na mě bude doma čekat čuvačka Stelinka, a kočičky Jonášek   a Dafinka. Klikněte si na jejich zvětšení, ať vidíte jak jsou krásní.

 

 

5.4.2009  Moje dnešní váha  : 2300g. Jsem mazlivá, klidná, ale chytrost mi kouká z očí.

29.3.2009 Moje dnešní váha : 1570g.                           Tak já jsem nejtlustší a taky jsem největší. Já se sotva valím jaké mám břicho :-)

23.3.2009 Moje dnešní váha : 1080g