Betrys Tatranská perla  *16.3.2009
 / Betrys - " život " / 567g.
 
Betrys se narodila po delší pauze, " v kufru auta " když už jsme raději jeli k veterináři.
Takže pro nás další " život "

 
 


 
   
 Rodokmen
 
 Krevní linie : AZÚR - KAZO
 
 Databáze
 
 Fotogalerie
 
 Majitel:
 umístění: Český Brod, CZ


 Za všechny zprávy Vám moc děkujeme.
 Jsou nejen kronikou událostí, ale mají i velký význam pro ostatní - nynější i budoucí majitele štěňátek slovenského
 čuvače.   Alena a Petr
21.12.2009 

Dobrý den,
posílám Vám opět nějaké fotky Betynky. Je z ní opravdu nádherný pes. Teď zrovna "objevuje" sníh a hned poznala, jaká je to obrovská legrace ve sněhu běhat a válet se. Betynka si vůbec myslí, že všechno, na co narazí, je tu pro její zábavu :-) Teď v zimě je jako ve svém živlu - taky má na to pořádný kožich - a jako by nebyla dost zima, ještě navíc s ohromnou oblibou chroupe led a leží při tom spokojeně ve sněhu a nedá si to rozmluvit - v tomhle je to opravdu zvláštní tvor :-) Jediný "problém", který nám zima přinesla je, že se nám Betynka trochu obarvila od koberečku, který jsem jí dala do boudy, aby jí bylo tepleji... Kobereček jsem sice vyměnila, ale nahnědlé fleky na Betynce zatím zůstávají :-) Doufám, že nejpozději na jaře se zimním kožíškem zmizí :-)

Hezké Vánoce Vám všem a vše dobré do nového roku přejí

                                                                                                     Vedralovi + Betynka

12.8.2009 Posílám Vám fotky Betynky - jsou úplně čerstvé, z pondělka - to byla Betynka ochotná i trochu zapózovat, takže nevznikly jen bílé rozmazané fleky :-) No ale včera, sotva přestalo pršet, se Betynka rozhodla trochu potrénovat hrabání - že to dělala důkladně, je vidět na fotkách - během chviličky stačila takhle vylepšit svůj zjev :-)
Betynka roste jako z vody - už se dá těžko uvěřit, že kdy byla malým chlupatým "medvídkem", stává se z ní nádherný pes. Teď už má 27 kg.
Jinak Betynka je naštěstí v pořádku. Jediné, co ji moc a moc trápí jsou zoubky. Pořád něco zuřivě okusuje. Občas jí dám kostku ledu, aby si trochu zchladila ty své rozbolavělé dásničky, nadšeně ji chroupe a zdá se, že se jí vždy aspoň trochu uleví.

                                                                                                     S pozdravem
                                                                                                                           J.Vedralová

12.7.2009  Přidány nové fotky.                                              

 Dobrý den,
posílám fotky naší Betynky. Betynka je naprosto úžasné stvoření. Jako každé správné štěně dělá lumpárny a je při tom neodolatelná :-). Všechno samozřejmě důkladně prozkoumá a prošpikuje svými zoubky. Poklady v podobě odložených bot jsou pro ni maximálně lákavé - během vteřinky mizí bílý ocásek někde za rohem a bota s ním... Ze všeho nejraději ale demoluje PET lahve, protože při tom vydávají úžasné zvuky, a to se Betynce náramně líbí. Ze stejného důvodu je nadšená, když se jí do cesty připlete cokoli papírového - to pak nadšeně během chvilky rozcupuje na malinkaté kousíčky. Samozřejmě, že taky strašně ráda hrabe - zahrabavá a zase vyhrabává kostičky - má svoje oblíbené skrýše, ale žádná jí nepřipadá dost bezpečná... Od hrabání ji neodradí ani déšť, takže je pak k nepoznání - celá černá :-). Betynka je ale ohromně statečná - vůbec se nebojí bouřky, až jsem se divila
 - jen si zaleze do boudy a kouká, jak se venku blýská. Jediný zvuk, kterého se, zdá se, skutečně bojí, je vrčení sekačky na trávu - té absolutně nedůvěřuje a sleduje ji pěkně zpovzdálí, ačkoli jinak musí být u všeho a mít přehled o všem...
Mezi hromadou dalších činností, které Betynka během dne prostě musí zvládnout :-), se hrozně ráda přetahuje (ani ji nenapadne, aby se jen tak snadno vzdávala :-) ), ráda běhá (čím rychleji, tím je to úžasnější:-) ), "hraje fotbal" (míče a míčky jakékoli velikosti jsou vůbec něco báječného :-) ), prohání kočičky (ty pořád nechápou, že si s nimi chce jen tak trošku pohrát :-) ) a v neposlední řadě se ohromně ráda mazlí (drbání na zádech a hlazení po bříšku je prostě super :-) )
Jinak je Betynka moc šikovná - učí se poslouchat a jde jí to, ale jakmile zmerčí něco moc zajímavého k lumpačení, jakoby všechno okamžitě zapomněla a rozhodne se pěkně podle svého - prostě typický, ale úžasný čuvač... :-)

                                                                                            Moc Vás zdraví
                                                                                                                   Vedralovi + Betynka             

22.5.2009  Betrys odjela domů.

Bety si s odjezdem nedělala žádné starosti. Své nové majitele už dobře znala.Chodili jí už 14 dní navštěvovat a brali jí na procházky. Bety a jejím majitelům přejeme spoustu krásných zážitků a radosti.

19.5.2009 Moje dnešní váha : 10kg.

13.5.2009 Moje dnešní váha : 9000g.

4.5.2009  Moje váha k prvnímu možnému dni odchodu od maminky.                 50 den :8500g

26.4.2009 Moje dnešní váha : 6100g. 

19.4.2009 Moje dnešní váha : 4800g.

14.4.2009 Moje dnešní váha : 3700g. S Beátkou jsme si focení užily. Je to prima kamarádka a tak se jí vůbec nebojím :-)

  5.4.2009 Moje dnešní váha : 2400g, Já vím, kdy se mám jít pomazlit. A moc dobře to umím.                  

29.3.2009  Moje dnešní váha : 1530g.                          Jsem roztomilá, když spím. Umím se hezky roztahovat :-)  Jo a taky už koukám a snažím se pozorovat, co se to kolem mě všechno děje.

23.3.2009  Moje dnešní váha : 1040g.