Almo - Aljenko vom Auencamp

   
 

ALMO - ALJENKO vom Auencamp
 * 10.9. 2007
 
 Tituly:
 Německý junior šampion, Vítěz Dortmundu 2008
 Výstavní ocenění:
 4x V1, 3x JVDH, 1x BOB / D / 1x V1, 1x CAC, 1x CACIB, 1xBOB / DK /
 
   
   
   
   
 
   
 
 Rodokmen
 Krevní linie : AZUR/KAZO
 Bonitační kod: 5AJ2L1L3 / 6-7
 DKK 0/0
 Databáze
 Fotogalerie
 Video
 
 Majitel: Gabriele Badusche -Lemke, D 
 ............Regina Mackensen, D
 31863 Coppenbrügge
 E-mail: regina-mackensen@t-online.de
.... Gabriele.Badusche.Lemke@gmx.de
 Tel.: 00 49 51 56 1051
 www.slovensky-cuvac-online.de
         
 
Almo - Aljenko vom Auencamp žije se svou majitelkou Gaby, jejím synem Sörenem a čtyřmi kočkami, které se jmenují „Tiger“, „Leo“, „Simba“ a „Mausi“ v rodinném domě se zahradou v jedné malé vesnici Weserbergland nedaleko Rattenfängerstadt Hameln. A jak to u čuvačů bývá, hlídá Almo všechny a všechno.
 
   Rád se mazlí nejen se svými dvounohými, ale i čtyřnohými spolubydlícími. Velmi rád je v přítomnosti kočiček a dokonce se s nimi dělí o svůj košík. Při jídle však končí jakékoliv dělení a Almo si hlídá zcela jasně svou pozici. Zvednutím pysku směrem ke kočkám jasně naznačuje, že toto jídlo patří jen a jen jemu. To ale neznamená, že se kočky znovu nepokusí na svého kamaráda dotírat. Potom umí být Almo ráznější. Skočí mezi kočky, odstrčí je a popřípadě při tom zamručí. A tím tak docílí svého. K Almovým oblíbeným jídlům patří kuřata, zvláště jedná-li se o malá kuřátka. Ty rozlouskne raz dva. Laskominy si ale vezme jen zřídka, v tomto ohledu je zcela jednoznačně neuplatitelný – a to je dobře.
  Každodenně podniká s Gaby dlouhé procházky. Spolu se toulají přes pole, louky a lesy v celém okolí. Almo si tyto procházky náramně užívá. Běhá, očichává, co se dá, a je při tom nesmírně šťastný. Na svých cestách často vidí i zajíce, ale panička lov zakazuje, a tak nezbyde než je jen pozorovat. Potkávají také mnoho dvounožců a čtyřnožců, které většinou velmi otevřeně a srdečně vítá. Kolemjedoucí kočár ani cválající kůň či běžec s holemi v žádném případě nevyvedou Alma z klidu. Většina lidí z jeho vesnice ho velmi dobře zná a vždy se s ním velmi srdečně zdraví. Almo umí moc dobře poslouchat, proto se na každém rozcestí posadí a čeká na pokyn paničky Gaby, aby se teprve potom vydal tím směrem, kterým mu ukáže. Na svých procházkách Almo stále pozoruje jedoucí i stojící auta a hledá stříbrný mercedes Vaneo. Jakmile ho zahlédne, znamená to, že bílí členové rodiny Auencampů nejsou daleko a jeho radost je obrovská - a strašně se na ně těší. Vyhlíží je, hledá a také nachází a konec procházky si tak užívá spolu s nimi. Má také vždy velkou radost z toho, když může jít na procházku s maminkou Cajou- Lunou nebo sestrami Androu a Askjou-Lunou. Také se psem Divem chodí bok po boku bez jakýchkoli problémů. A když jsou v chovatelské stanici Auencamp štěňátka, stává se z něho během společných procházek a výletů šarmantní průvodce a ochránce maličkých. Almo miluje jízdu autem a je výborným spolujezdcem.
 
   
  Se svou paničkou Gaby jsou velmi úzce spojeni a ve všech situacích jí je velmi dobrým a věrným průvodcem a dělí se spolu o radost i smutek. Je velmi citlivý, vnímavý a plný pochopení, svou přítomností dokáže potěšit - a tak je člověku najednou zase dobře. Almo má velmi rád děti. Každoročně proto doprovází dětský lampionový průvod pořádaný místními hasiči. Při jejich prázdninové akci neláká děti jen červené hasičské auto, ale vždy si velmi přejí, aby byl přítomen také Almo. Lidem, které má Almo ve svém čuvačím srdíčku, to dáva jednoznačně najevo a člověk tak cítí, že ho nechce už nikdy ztratit. Vedle Gaby jsou v Almově životě důležité ještě dvě další ženy. Jednak je to chovatelka Regina, která ho jako maminka provázela jeho prvními týdny života a stále mu je nablízku, je-li potřeba poradit nebo pomoci. V létech jeho dospělosti se objevila ještě rodinná přítelkyně, která je tady pro Alma, když Gaby a Sören musí dlouho pracovat a nejsou doma. Loučení s těmito dvěma ženami, byť jen na krátkou dobu, je pro Alma vždy těžké. Tak plynou dny Almova života.
  ...a každý večer si Almo rád lehne pohodlně v blízkosti své paničky a den pomaloučku doznívá....
   
 


     
     
     
     
     
   ALMO - ALJENKO  vom Auencamp  
   
   otec  
   CID Bílé království  
   
 
     
     
   matka  
   CAJA - LUNA von der Stockacher Halde