GÁJA  Tatranská perla
 *11.09.2013
 Domácí jméno Mája. Něžná, sladká holčička.
  470g.
 
 
 
 

 
 


 
   
 Rodokmen
 
 Krevní linie : AZUR / KAZO
 
 Databáze
 
 Fotogalerie
 
 Majitel:
 
 Umístění:
 
 Za všechny zprávy Vám moc děkujeme.
 Jsou nejen kronikou událostí, ale mají i velký význam pro ostatní - nynější i budoucí majitele štěňátek slovenského
 čuvače.   Alena a Petr 
 18.9.2014 1 rok
   

   
   
  11.8.2014 11 měsíců   29kg
   Je to bobina a absolvuje všechny výlety s náma (už byla na fesťáku, na kole(ve vozíku i mimo), na koupáku, na závodech)..prostě všude :).

   
   
    17.6.2014 9 měsíců   Mája a její láska Adámek:-)

   
 


 19.5.2014 8 měsíců  26 kg - přidány nové fotky
   Májulka je moc šikovná

   
 


 14.4.2014 7 měsíců  24 kg - přidány nové fotky
   Pořád stejná dračice :)


   
   
   
  18.3.2014 6 měsíců  23 kg - přidány nové fotky
   Zdravím, posílám pár aktuálních fotek Máji k půl roku (váha 23kg). Jinak s Adamem už je kámoška, líže ho na tvář, vítá ho...už ji ani nevadí ty skřeky co vydává...Je to paráda je vidět..je děsně něžná, nemám vůbec strach, že by mu mohla něco udělat..Je to naše rozkošnice rozkošná :)


   
 


 18.2.2014 5 měsíců  20 kg - přidány nové fotky
   Začíná pěkně hlídat, přivlastnila si celý kopec nad barákem, takže štěká dokud "vetřelci" nezajdou za horizot...což někdy trvá docela dlouho - tak ji musím krotit.
 
Jinak jsme začali chodit na cvicák... Máme za sebou 4 lekce - a je moc šikovná...Už si tam z nás dělají srandu, že je premiantka třídy :) 
Sedni, lehni, vstaň, zůstaň, přivolání, k noze - nic jí za kus žvance nedělá problém.
 
Samozřejmě si i zazlobí - nahání kačeny v potoku, žere kočičáky, skáče na linku, gauč, do postele, vše musí ochutnat - takže když si naliju česnečku, na chvíli se otočím, už stojí na lince a hoduje :). Jednou nám dokonce skočila z lavice na jídelní stůl, procházela se po něm a vyžírala drobky.. 
 
K lidem je ostražitá - za nikým se nežene, zastaví se na metr a očichává je z dálky - když ji chce někdo pohladit, tak couvá. Musí ji chvíli nechat na rozkoukání, pak i přijde a pokud se na ni nesápe , tak ho poctí i pusinkou ( no jo, lízalku nezapře)..
Se psy to má stejně..- na cvičáku všichni řádí, ona jen kouká a nasává atmosféru. Trv&a acute; ji tak půl hodinky než se zapojí do hrátek s ostatními - jenže to už jsou většinou všichni utahaní a na naší Marietku už nejsou zvědaví :).. Je to prostě čuvačí hlava.
 
Všude ji taháme sebou ať si zvyká, ale je to někdy boj..Její povaha není úplně taková, že by vše zkoumala a já ji musela brzdit. Spíš je ostražitější a musím ji vše v klidu ukazovat. - nádraží, výtah, hospoda, ve zverexu různé zvířata, byla s námi i na lyžařských závodech na tribuně, tahala jsem ji i na průhledné schody (trvá jí to dýl, tak 2x3 to si to musíme v klidu projít a pak už v pohodě).

   
   
   
 


 12.1.2014 4 měsíce  15,7 kg - přidány nové fotky
     
 1.1.2014  Váha 14 kg - přidány nové fotky

   
   
   
 


 16.12.2013  Zprávy z domova

O víkendu jsme byli s Maruškou v Praze a řekla bych, že si vedla na 1.

Auto, metro, Václavák, Staromák - potom návštěva u známých s miliardou dětí..vše zvládla s čuvačím nadhledem a klidem, který u takhle malého štěněte pořád nechápem. Je to naše bobina a pořád stejná lízalka J
   
   
   
 
 08.12.2013  Zprávy z domova

Teď o víkendu nám napadlo asi 30 cm sněhu. Máji se hrozně líbí, tak v něm řádí jako malá dračice. Jinak nám dělá jen radost.  Pomalu zvládáme jízdu autem, už tolik nekňurká, když je doma sama, tak spí a poslušně čeká až přijdeme, s česáním už taky problém nemáme, čeká až se vyřádím-když to musí být J.

Dokonce už byla i s Peťou na běžkách. Jeli se spolu projet po kopci nad barákem a byla nadšená. Tak ji pomalu zvykáme na veškeré aktivity, které ji s námi čekají a zatím to zvládá skvěle...ale samozdřejmě,  je to někdy dřina – čuvačí hlava, je čuvačí hlava J.

   
   
   
 
 12.11.2013  První zprávy z domova

Posíláme pár fotek z nového domova Máji. Už si na nás pěkně zvykla, v noci spinká ukázkově celou noc. Na vaše upozornění, jsme po dlažbě rozhodili staré koberce a jde vidět, že to Máje vyhovuje a lítá sem a tam. Už se seznámila i s pejskama z rodiny - je to slečinka, nijak nedivočí, má z nich respekt.., pokaždé při krmení trénujeme ruku v misce, odebírání žrádla a je to v pohodě...

Zítra jedeme na veterinu, zatím v autě kňourá, ale snad si na něj zvykne...

             
   
   
   
 


 2.11.2013  Mája odjela domů
       
   
   
Mája /Gája/ Roztomilá a něžná malá čuvačí slečna. Její lízací pusinky nám budou chybět.

CHS Tatranská perla