HANNAH MIA  Tatranská perla
 *7.5.2014
    480g.
 
 
 
 

 
 

 
   
 Rodokmen
 Čip: 956000003418118
 Krevní linie : SIMBA
 
 Databáze
 
 Fotogalerie
 
 Majitel: Jana Ehrenbergerová
 
 Umístění: Olomouc
 
 E-mail: ehrenbergerovajana@seznam.cz


 Za všechny zprávy Vám moc děkujeme.
 Jsou nejen kronikou událostí, ale mají i velký význam pro ostatní - nynější i budoucí majitele štěňátek slovenského
 čuvače.   Alena a Petr
  
 8.11. 2014
 6 měsíců, 22 kg, plnochrupá
   Ahoj z Vysočiny,

Tak už má i naše princezna půl roku, je to naše srdíčko... Je neuvěřitelně hodná, ikdyž s Garbikem dokážou taky pěkně řádit. Už je kompletně přezubená, plnochrupá, a protože je u nás na Vysočině chladněji, roste ji krásná hustá srst. Je neuvěřitelně trpělivá a vytrvalá. Dokáže chroupat kost i dvě hodiny, dokud ji nezdolá, sedět u stolu, ikdyž už na něm nic není...co kdyby..... :)  Pokud něco provede a já ji okřiknu, hned ke mě přiběhne a začne mě olizovat a pusinkovat, abych se už nezlobila...je to hold ženská.....
Občas nám víc než čuvače připomíná lišku nebo kamzíka......  Na cvičáku jí řikají Sněhurka.... Je moc šikovná...ale to už nám dokazuje odmalinka...... 
S Garbikem jsou naprosto nerozlučná dvojka, ikdyž na sebe občas žárlí a pak se hra mění v malou bitvu....  Miunka zatím nesnáší moc dobře jízdu v autě......ne vždycky, ale většinou se poblinká....ale u Garbika to bylo stejné do 7 měsíců a pak jak když utne....tak snad se i toto zlepší. Dostává granulky, syrové uši, chrupavky a šlachy, maso, miluje ryby a vlastně všechno, co se dá spolknout...a to to nemusí být ani k jídlu... :) Má 22kg. Je to naše sluníčko a za nic na světě bychom ji nedali.....

moc děkujeme

Jana, Vlasti, pan Garbo a princezna Mia


         
   
   
 


 7.9.2014  Miunka je naše nejsladší a nejhodnější sluníčko....váží 15kg. Je neuvěřitelně vnímavá, poslušná a trpělivá. Vydrží dlouhé minuty sedět a jen koukat...jestli třeba něco ze stolu nezbyde. Česání má ráda, to je vždycky aspoň chvilku kóča..než ji Garbik oslintá... loužičky už doma nedělá, cvičí i na kamínek.... Už máme 8 nových zubů, roste nám krásná srst. Dneska jsme byli v lese, běhají s Garbikem krásně na volno, oba naprosto perfektně přiběhnou na písknutí. Na cvičáku dělá všechno s naprostou lehkostí. V tomto je o dost lepší jako byl Garbik. Konečně vydrží stát v klidu, učíme se běhat i stát v páru.... Ale abych ji jen nechválila... pereme se při stříhání drápků a chodí dělat hromádky Garbikovi do boudy.... Ale to dáme všechno do pořádku.... Za nic na světě bysme ty naše bílý chlupatý miláčky nevyměnili!!!!! Za nic!!!!!
   

   
   
 

 7.8.2014  3 měsíce
naše princezna Mia váží 10,5kg, konečně začala trošku přibírat. Je to nohatá, temperamentní, miloučká a sladká holčička. Nesmí chybět u žádné lumpárny s Garbíkem. Miluje vodu, žrádlo a pana Garba. Umí sedni, lehni, vstaň, pac, plazení, zůstaň, přiběhne na zavolání, miluje vodu, plave a trpělivě čeká až dostane Garbo, pak teprve ona. Ráda cvičí, je velice chytrá a chápavá a je to úžasná společnice. Asi trumfneme všechny štěnda z vrhu...v 10 týdnech na Letním výcvikovém táboře složila zkoušky poslušnosti na plný počet bodů.

S Garbem tvoří nerozlučnou dvojku. Většinou Garbika provokuje, a když jí to pan Garbo vrací...ječí jako hysterka..... Ale Garbik si s ní raz dva poradí.... To, co bych ji já odnaučovala týden, vyřeší Garbo  za 5 vteřin... a je klid.  Je pořád uslintaná od Garba, jak ji bere za kůži jako maminka, neustále špinavá, jak vymete každou díru a keř. Nechá se v klidu vyčesat, ostříhat drápky, vyčistit ouška i očka. Ve všem se chce vyrovnat Garbikovi....My i pan Garbo ji milujeme....Je to naše andělská mrška....no, typická ženská..ale to je na ní právě úžasný!!!! 
Co přišla Mia, je Garbo úžasný hlídač a chůva. Neustále ji hlídá, kontroluje. Je to něžný a velice trpělivý parťák, který dospívá v každém směru. Je velice klidný a po táboře i daleko víc poslušný. Dostává teď víc masa, takže se krásně osvaluje a roste z něj nádherný pes. Učí Miu všechno...i lumpárny...ale krásně ji ukazuje mantinely.... dělá za nás 90% práce.... Pokud napomínám Miu, okamžitě přiběhne a zasahuje... On je prostě dokonalej...aspoň pro nás!!!!  
Dva čuvači jsou prostě dva čuvači... Díky nim nám zase začal dávat život smysl...

   
  5.7.2014  Dva čuvači jsou dva čuvači. Každý z nás chce mít toho svého kamaráda. Mie a panu Garbovi přejeme co nejvíce společných rošťáren:-)))