HICKORY  Tatranská perla
 *7.5.2014
 domácí jméno "Korynka"
  437g.
 
 
 
 

 
 

 
   
 Rodokmen
 Čip: 956000003597935
 Krevní linie : SIMBA
 
 Databáze
 
 Fotogalerie
 
 Majitel:
 
 Umístění: Ostrava Za všechny zprávy Vám moc děkujeme.
 Jsou nejen kronikou událostí, ale mají i velký význam pro ostatní - nynější i budoucí majitele štěňátek slovenského
 čuvače.   Alena a Petr

 8.11.2014  6 měsíců,  25,5 kg, 56 cm , plnochrupá


   
   
  11.9.2014  4 měsíce,  17 kg
   
 
 11.8.2014  3 měsíce,  12,5 kg (v kohoutku má cca 42cm).
   

Za pár dní to bude měsíc, co je Korynka naše...prvních pár dní byla úplně zlatá...pak začala trošku "vystrkovat růžky".  Ale snad mohu říct (nechci to zakřiknout), že už je to dobré ;)...už jsme si to vyjasnily, učíme se navzájem, je moc šikovná a chytrá. Umíme "sedni", "lehni", "ke mně"... jak kdy :D, ale zlepšujeme se, učíme se " k noze"...

Už si označila hovínkama skoro všechny kouty našeho rozsáhlého pozemku, dokonce už i "čuvá". Se synovým pejskem Pixelem a našim kocourem Myšpulínem se hodně vyblbne. Požalovat musím jenom to, že je to hrozná "popelnice"...sežere kde co, od popela, přes šutry, mulčovací kůru. dřevo až po kočičí hovínka...bohužel, v tomto jsou ty naše kočky trochu problém, protože taky nosí myši a nechávají "zbytky", takže musím být ve střehu, když jdeme ven, ale už se párkrát stalo, že byla rychlejší než já :(. Tlamu už si nechá otevřít v pohodě, zkusila to na mě jen poprvé...ale hned jsme si to vyjasnily...je učenlivá.

Papá dobře, váží teď 12,5 kg (v kohoutku má cca 42cm)....asi před týdnem jsme měli trochu problém, zvracela po jídle, ale to bylo asi hlavně kvůli toho, že po papání nebyla v klidu, tak jsme zajistili, aby dvě hodiny po jídle neměla možnost blbnout s "kámošema" a spravilo se to. Už ani tak nevyvádí, když má hlad...naučila jsem ji, že první jím já (pusinka...je mi jí líto, když vidím, že má už hlad, ale do dalšího krmení zbývá ještě půlhodina..sedí pod linkou a významně kouká nahoru, kde se močí granule...tak si vezmu jídlo ke stolu já, ona to pochopí, lehne si a čeká...no, zlatá je). Tedˇuž krmíme třikrát...ráno v šest, odpoledne mezi jednou a druhou, a večer v devět. V noci už vydrží nečurat...louže doma dělá většinou "naschvál" z rozrušení, když jí nechceme něco dovolit nebo má hlad nebo chce už spát.

Jsem přesvědčená, že z ní vyroste fajn holka.


   
   
  25.7.2014  Zprávy z domova.
   Korynka roste jak z vody, je hodná, velmi sebevědomá a chytrá.....už umíme sedni (když přiběhne na zavolání, automaticky sedá....to jsem ji ani neučila, přišlo to samo, když jsem ji chválila a dávala odměnu :D ) i lehni.. zatím s mňamkou... Jak se otrkala a většinu okolí prozkoumala, máme problém s přivoláním.....když má něco zajímavějšího, úplně mě ignoruje, mňamka nemňamka....;).....nemáte na to nějaký fígl? A když jí nechci dovolit, aby někam šla (třeba k bráně, která vede přímo na rušnou komunikaci a je poněkud výše nasazená...nebo na část pozemku, která není pokosená..) tak tam schválně jde....co jde?...běží!! je to potvůrka :D Když mě to párkrát vytočilo a musela jsem ji odnést, uvědomila jsem si, že nejlepší bude zachovat klid a jen jí být v patách, kdyby něco.....a je pravda, že jí to už tak "nebaví", když jí v tom nebráním :D...a na "fuj" reaguje prozatím dobře...
Nejzlatější je po jídle....to si do pelíšku natahá hračky, starou zimní botu a cukle, které se jí podaří ukrást a vybíjí nabytou energii...ale spinká tam, kde zrovna odpadne. V noci už celkem vydrží nečurat, nehody se nám sem tam stanou spíš přes den, v zápalu her...

 14.7.2014  Korynka doma
   

Když jsme vystoupili z auta, hned se začala rozhlížet a prozkoumávat okolí, prohnala jednu z našich koček a "seřvala" našeho Pixela, entlebušského salašníka, jen co vystrčil hlavu z pokoje :D Vzhledem k tomu, že máme těch koček šest, tak s rostoucím počtem kočičích zvědavců, to celkem přestala řešit....dvě nejmladší kočičky s ní komunikují (kocourek se sní dokonce mazlí) a dá se říct, že jí dávají lekce, starší se jí zatím vyhýbají....

Pelíšek se jí zalíbil a v noci byla hodná, měla jsem otevřené dveře do pokoje a její pelíšek je v předsíni, asi dva metry od postele...v noci párkrát přišla, snažila se dostat do postele, ale já jsem jí nechala u postele, chvilku jsem jí drbala, ona se rozespala a pak si šla sama lehnou zpět do pelíšku... Je moc šikovná, loužičku udělala doma zatím, jen jednu, a to jen proto, že jsem si hned nevšimla, že už se probudila a přicupitala za mnou do kuchyně ;)

Na jméno už pěkně slyší, přiběhne a sedne si přede mě...a čeká na mňamku, už se jí daří i "sedni".....a "fuj" (pokud se teda zrovna nejedná o beton, dřevěný popel u ohniště nebo vlašáky....to je pro ni obzvlášť lákavé...a ukazuje se, že to bude "palice", odstrčit se jen tak nenechá :D )

V neděli už si přes den sama vybírala místa v domě, kde vždycky unavená odpadla a spinkala...když se jí zdálo, že ji něco moc ruší, sebrala se a šla si lehnou dál. Do odpoledne už jsme prozkoumali celou zahradu.

Dávám jí 4x denně (mezi 5.a 6.,11.a 12.h a totéž v druhé půlce dne)....celkem je toho momentálně asi 270g.....4 hrníčky....vždycky si nachystám porci a z ní odebírám mlsky...a když přijde další hodina krmení, dám jí zbytek...snažím se to močit půl hodiny, ale většinou to nikdy tak dlouho nevydržíme, protože má hlad a dožaduje se :)

   
 
 12.7.2014  Spokojená dvojice.